Botoks ile mimik çizgilerine veda edin!

Botoks etken maddesi "Clostridium botulinum" adı verilen bir bakteriden elde edilen toksindir. Yani uzun yıllardan beri botoksun içerisinde yılan zehri vardır cümlesi de tamamen asılsızdır. Tamamen iyi huylu olarak nitelendirilen bu toksin sayesinde yüzümüzün belirli noktalarında var olan ve oluşabilecek olan kırışıklıkların ve mimik çizgilerinin tedavisi botokssayesinde 10 dakikada yok edilebilmektedir.

Botoks ile mimik çizgilerine veda edin!


 
 

Botoks uygulaması nasıl çalışır?
 
 

Botoks maddesi olan toksin, işlem esnasında sinir uçlarına iletim sağlamakta olan maddelerin salınımını engelleyerek, bölgede geçici felç etkisi yaratmaktadır. Bu sayede de bölgedeki kırışıklıkların giderilmesi ve geçici bir süreliğine yok edilmesi sağlanmaktadır. Kozmetik alanda kullanımının dışında botoks uygulaması birçok tedavide de yer almaktadır. Bunların başında da migren ve terleme tedavileri gelmektedir.
 
 

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?
 
Botoks operasyonları genellikle alın kırışıklarında ilk olarak tercih edilmekle birlikte, göz çevresi kırışıklıkları, dudak üstü çizgileri, kaş arasında meydana gelen mimik çizgileri, çene kırışıklıkları, boyun ve dekolte kırışıklıkları, dudakların köşe kısmında meydana gelen ince çizgiler, burun botoksu, diş etlerine yapılan botoks operasyonları ve migren ile terleme tedavilerinde oldukça tercih edilmektedir.
 
 

 
 
 
 

Diş eti botoksu nedir?
 
 

Diş eti botoks operasyonları özellikle        son dönemlerde daha da bilinirlik kazanmaya başlamış olmakla birlikte, İstanbul'da birçok özel diş kliniğinde uygulanabilmektedir. Gülüş botoksu olarak da adlandırılan bu uygulama yine kısa sürede acısız bir şekilde gerçekleştirilmekte ve işlemde hedef çene problemi olan kişilerin gülme esnalarında aşırı görünen diş etlerinin kamufle edilmesidir.
 
Burun Botoksu ise ameliyat gerektirmeden yapılan bir uygulama olması nedeni ile sıklıkla tercih edilen ve bu uygulama sayesinde burun ucunda kaldırma işlemi yapılarak, minik şekillendirmeler yapılabilmektedir. Botoksile burun ucu kaldırılırken, dolgu işlemleri ile de burunda var ise kemerler kamufle edilebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra burun üzerinde meydana gelen mimik çizgileri de yine botoks uygulamaları sayesinde kolaylıkla tedavi edilebilmektedir. Ancak yine de belirtmek isteriz ki mutlaka bu medikal uygulamaları uzman kişilerden yardım alarak, uygun ortamlarda yaptırmalısınız.
 
 
 

3.10.2017 - 29130

İlgili Diğer Yazılar
Kişiye özgü tedavi
Kişiye özgü tedavi
Boyun Sarkması İçin Hangi Hareketler Yapılabilir?
Boyun Sarkması İçin Hangi Hareketler Yapılabilir?
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]