Bu Cihazlar Hayat Kurtarıyor!

Teknoloji yaşamı her açıdan kolaylaştırıyor.

Bu Cihazlar Hayat Kurtarıyor!
Teknoloji yaşamı her açıdan kolaylaştırıyor. Fakat bundan daha da önemli olanı hayat kurtarabiliyor olmasıdır. Eski dönemlerde hastalıkların teşhis edilmesi esnasında sadece hastanın şikâyetleri dinlenir ve tamamen tahmini teşhisler konurdu. Tedavi takiplerinin de yine çok parlak olmadığını söyleyebiliriz. Oysa günümüzde teknoloji yardımıyla geliştirilen medikal cihazlar sayesinde rahatsızlıkların teşhisleri ve tedavilerinde hekimler doğru veriler ışığında karar verebiliyor. İşte bu durum basit gibi görünse de aslında hayat kurtaracak kadar kıymetli gelişmelerdir.

Özellikle kalp rahatsızlıklarının teşhisinde ve tedavi takibinde çok sık kullanılan ekg cihazları hastanın kalp durumu hakkında en doğru bilgiyi verebiliyor. Bu yüzden risk açısında hayati tehlike barındıran kalp rahatsızlıkları çok daha kısa bir zaman süreci içerisinde ortadan kaldırılabiliyor. Hastanelerde, kliniklerde ve sağlık ocaklarında yoğun bir şekilde kullanılan tek kanallı ekg cihazı günümüz sağlık sektörü içerisinde en önemli medikal ürünler arasında yer alıyor. Her geçen yıl daha da geliştirilen cihazlar sayesinde hastanın tedaviye ne oranda yanıt verdiği de yakın takip altına alınabiliyor.

Yalnızca kalp rahatsızlıklarında değil, pek çok hastalığın teşhisinde oldukça önem arz eden santrifüj cihazları da laboratuvarların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Tıbbi analizlerin bel kemiği olan santrifüj cihazı yardımı ile çeşitli tahliller yapılabiliyor ve hekimler için çok başarılı veriler elde edilebiliyor. Bu cihazlar kısa bir süre öncesine kadar her sağlık kuruluşunda mevcut değildi. Ancak günümüzde kliniklerde dahi santrifüjlere rastlayabiliyoruz.

Çok sayıda medikal ürünler arasında hayat kurtaran en etkili cihaz defibrilatörler oluyor. Acil durumlarda devreye sokulan ve mutlaka uzmanlar tarafından kullanılması gereken defibrilatör güçlü bir enerji barındırabiliyor ve vücuda gönderebiliyor. Bu ürün de şimdiye dek yüz binlerce hayat kurtardı. Teknolojinin bu yönünün en güzel yansıması bu tür tıbbi cihazlar olabilir. Tüm bu ürünleri temin etmek için mutlaka üretici firma ile irtibata geçmeniz ve pek çok prosedürü yerine getirmenize gerek yok. Artık internetten online olarak hepsi medikal olan bu tür ürünleri temin edebiliyorsunuz. Üstelik yalnızca sağlık kuruluşlarında kullanılan ürünleri değil, evde hasta bakımını kolaylaştıran çeşitli malzeme ve cihazları da temin etme şansınız var.

İnternette online olarak kısa bir araştırma yapmanız, hasta bakımını ev ortamında nasıl daha kolay bir şekle getirebileceğinizi belirlemeniz için yeterli olacaktır. Hasta karyolası ve buna benzer pek çok ergonomik tasarımlı ürünler, hastanızın ev içinde kolaylıkla yer değiştirmesini sağlayabiliyor. Aynı zamanda birçok hastalığın tedavisini mutlaka hastanede yaptırmak zorunda kalmıyorsunuz. Gayet cüzi bir ödeme yaparak satın alabileceğiniz oksijen makinesi gibi pek çok ürün sayesinde hem siz hem de hastanız ev konforundan ödün vermeden tedavi sürecini atlatabilir. Tıbbi cihaz ve malzemelerin satışını yapan web sitelerin çoğu, müşterilerine cihazların nasıl kullanılması gerektiği konusunda da bilgi veriyor.

11.4.2013 - 12416

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]