Bursa'da "Canlı Cerrahi" ile İnteraktif Eğitim Yapıldı

Bursa'da bir hastanede gerçekleştirilen canlı cerrahi ile interaktif eğitime, farklı illerdeki hekimler çevrimiçi katıldı.

Bursa'da
Bursa'da bir hastanede gerçekleştirilen canlı cerrahi ile interaktif eğitime, farklı illerdeki hekimler çevrimiçi katıldı.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, ortopedi ve travmatoloji hekimlerinin katılımıyla "Omuz Artroskopisi ve Artroplastisinde Güncel Konular" başlıklı canlı cerrahi ile interaktif eğitimi düzenlendi.

Hastanenin konferans salonunda gerçekleştirilen cerrahi müdahaleyi, internet üzerinden farklı illerde bulunan hekimler de izledi.

Ortopedi ve travmatoloji hekimlerinin bilgi ve tecrübelerini artırmaya yönelik gerçekleştirilen ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Ulunay Kanatlı, Op. Dr. Bülent İnce, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özer ile Op. Dr. Elşan Necefov'un eğitmen olarak katıldığı eğitimde, iki canlı cerrahi operasyon gerçekleştirildi.

Eğitimin açılışında konuşan Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, bu tip bilimsel etkinlik ve faaliyetlerin devam etmesini istediklerini dile getirdi.

Seminerin moderatörlüğünü yapan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Prof. Dr. Alpaslan Öztürk de omuz eklemindeki kıkırdak, tendon kopmaları, omuz eklemi hareket kısıtlılıkları ve özellikle omuz eklemine yönelik ağrıların sebeplerini tartıştıklarını anlattı.

Eğitimde yapılan cerrahi müdahaleler hakkında bilgi veren Öztürk, "Saat 12.30-15.30'da yapılan oturumda iki hasta üzerinde omuz artroskopisi (kapalı omuz cerrahisi) yapıldı. Bu oturumda yapılan canlı cerrahi ameliyatlarında hem salondaki katılımcılar hem de internet üzerinden tüm ülke çapındaki izleyici hekimler sorular yönelterek interaktif eğitim aldılar. Aynı zamanda ameliyatları da anlık izleme fırsatı buldular. Omuzdaki hastalıklara kapalı olarak nasıl tanı konulup tedavi edilebileceği konuları son gelişmeler ışığında ele alındı. Toplantının oldukça faydalı olduğu geri bildirimlerden de anlaşıldığından, bu tip bilimsel faaliyetlerimizi artırarak devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

17.11.2016 - 24153

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]