Burun Ameliyatı 11 Aylık Çifti Perişan Etti

Denizli Çivril Devlet hastanesinde 3 ay önce burun ameliyatı olan 26 yaşındaki İbrahim Doğan, komaya girdi. Doğan'ın acılı eşi ameliyat sırasında doktorların ihmali olduğunu iddia etti.

Burun Ameliyatı 11 Aylık Çifti Perişan Etti

Denizli'nin Çivril ilçesinde 11 ay önce dünya evine giren çiftten 26 yaşındaki İbrahim Doğan, burnundan rahat nefes alamadığı gerekçesiyle üç ay önce ameliyata gittiği devlet hastanesinde, iddiaya göre, ihmal yüzünden komalık oldu. Eşinin evlilik yüzüğünü boynundaki kolyesine takan gözü yaşlı Fatma Doğan, Savcılığa şikayetçi olduğunu belirtirken; hastaneyle ilgili yapılan açıklamada ihmalin söz konusu olmadığı vurgulandı.

AMELİYAT SIRASINDA KOMAYA GİRDİ

Geçen yıl 31 Mayıs'ta Çivril'de dünya evine giren Fatma Doğan ve İbrahim Doğan'ın mutlu günleri, bir ameliyat sonrası geride kaldı. İbrahim Doğan, burnundan rahat nefes alamadığı gerekçesiyle Çivril Devlet Hastanesi'ne başvurdu. İbrahim Doğan'ın burnunda fazla kıkırdak olduğu ve bunun ameliyatla alınması gerektiğini söylendi. Bunun üzerine Doğan, geçen 13 Ocak'ta hastaneye ameliyat için yatış yaptı. Ameliyatta kıkırdak doku alınırken, operasyonun ardından Doğan komaya girerek uyanamadı. İbrahim Doğan'ın kalbinin durduğu, yapılan müdahaleyle tekrar çalıştırıldığını ancak bu sırada beynine oksijen gitmediği için komaya girdiği öğrenildi. Hemen ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen Doğan'ın üç aydır yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.

"BEN BU İHMALİN ARKASINI BIRAKMAYACAĞIM"

Eşinin doktorların ihmali sonucu komaya girdiğini öne süren Fatma Doğan, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu ifade etti. Eşinin ameliyata sağlam girdiğini ancak komada çıktığını söyleyen Doğan, "Şu anda bilinci durumu net değil, bizi tanıyor mu onu bile bilmiyoruz. Küçük tepkiler veriyor ama emin değiliz. Ameliyatın ardından doktor beni çağırdı ve eşimin ameliyatının ardından komplikasyon geliştiğini söyledi. Uyanma sürecinde kalbi durmuş beynine oksijen gitmemiş. Eşimin başına ne geldiyse doktorların ihmali sonucu geldi. Eşim şu anda yatağa bağımlı, midesinden mamayla besleniyor, makinelerle yaşıyor. Uzun bir sürecin sonunda tamamen iyileşeceğini söylüyorlar. Ben de bu ihmalin arkasını arayacağım. Yasal süreci başlattım. Elimden geleni yapacağım. Eşimin ameliyatının ardından başında kimse beklemedi mi, hasta bakıcının olduğunu öğrendik, o kalp krizi geçirdiği görmüş ondan sonra müdahale edilmiş" dedi.

Eşinin evlilik yüzüğünü boynundaki kolyesine takan Fatma Doğan, gözyaşlarını tutamayarak, "Kalbimin acısını anlatamam, yüzüğü gördükçe bu acıyı anlatamam. Bizim için çok zor, biz daha yeni evliyiz, biz birbirimize doyamadık. Benim ve onun hayalleri vardı. Bizi ne hale getirdiler. Bana üç ayımı verebilecekler mi? Eşimin iyileşmesi uzun bir süreçmiş. Ben dayanabilecek miyim? Benim kalbim dayanacak mı? Üç ayımız hastanede geçti. Sandalyelerde gecelerim geçti" dedi.

İHMALİN OLMADIĞI VURGULANDI

Çivril Devlet Hastanesi'nin de bağlı olduğu Denizli Kamu Hastaneleri Birliği'nin Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk, "Herhangi bir ihmal söz konusu değil. Beklenen ya da tahmin edilen bir durum değil. Hastanın yapısal ya da dolaşım bozukluklarından dolayı bu durumun yaşandığı sanılıyor. Hastanenin bir ihmali yoktur" dedi.

6.4.2016 1 - 20556

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]