Burun Estetiğinde Yeşil Meyve Tüyosu

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Mehmet Durmuşoğlu, burun estetiği olan hastaların burunda oluşan ödemlerini atması için yeşil meyve tüketmeleri gerektiğini söyledi.

Burun estetiği olan hastaların en büyük şikayetlerinin başında gelen şişkinlik problemine Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Mehmet Durmuşoğlu'ndan 'yeşil meyve' önerisi geldi. Özel Ege Sante Tıp Merkezinden Op. Dr. Mehmet Durmuşoğlu, yeşil meyvelerin vücuttaki ödemi atmaya yardımcı olduğunu belirtti. Hastaların ameliyat öncesi en çok çekindiği konular arasında şişkinlik ve morarmanın geldiğini belirten Durmuşoğlu, "Burun estetiği düşünen hastaların en çekindiği konulardan burunda oluşacak şişlikler ve morluklar geliyor. Elbette bu ameliyatın getirdiği bir yan etki var. Erken dönemde özellikle birkaç hafta içerisinde bir miktar şişliğimiz oluyor ve göz altında bir miktar morarma oluyor. Çok belirgin oluşan şişlikler bir haftada geçiyor. Ama burunda devam eden özellikle bizim baktığımızda anladığımız bir şişlik birkaç ay sürebilir. Bu ödemleri geçirmek için masaj çok önemli. Uygun şekilde yapılacak masajlarla bu şişliğin hızla azaldığını biliyoruz " dedi.

Su tüketimi önemli Fazla su tüketiminin ödemi geçirmek için kullanılan yöntemler arasında yer aldığını belirten Durmuşoğlu, "Hastalarıma şişlik ve ödemin atılması için verdiğim bir besin reçetem var. İlk önerim su tüketimini fazla yapmaları. Su tüketiminin yeterince olmasının ödemi hızlıca çözdüğünü biliyoruz. Bunun yanında yeşil renkli meyve ve sebzeler tercih edilebilir. Antioksidan özelliği olan ve vitamin bakımından da zengin olan bu meyveler bu besin öğeleri vücutta oluşan hem zararlı maddelerin atılması ve oluşan ödeminde azalmasında yararlı olmaktadır " diye konuştu. "Maydanozu eksik etmeyin " Yeşil meyvelerin şişliklerin daha çabuk geçmesine yardımcı olduğunun altını çizen Durmuşoğlu, "Kahvaltıda maydanozu eksik etmemek lazım. Maydanozun içerisindeki etkenler, vücuttaki ödemin atılmasında yararı olacaktır. Ara öğünlerde şeker dengesiniz sağlamak istersek de tercihimizi kividen yana kullanabiliriz. Özellikle yaz mevsimine geçiş yaptığımız şu günler de salatalık tüketimini ben hastalarıma öneriyorum. Normal çay yerine günde bir bardak yeşil çay da tercih edilebilir. Hastalarımız bu meyvelerle ödemin atılmasını hızlandırabilirler " ifadelerini kullandı.

7.4.2019 1 - 38926İlgili Diğer Yazılar
18 yaşından önce estetik yapılmamalı
Burun estetiği maskeye engel değil!
Burun estetiği maskeye engel değil!
"Burun estetiğinde Türkiye
"Burun estetiğinde Türkiye'ye ilgi artıyor"
'Burun estetiği sonrası havuza girmek tehlikeli olabilir'
Cerrahın sanatı 3 boyutlu burun estetiği
Cerrahın sanatı 3 boyutlu burun estetiği
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]