Çağın Hastalığı: "Beğenilmek"

Ünlü psikiyatrist ve yazar Cem Mumcu, sosyal medyanın hayatımıza etkileri konusunda şu görüşleri paylaştı:

Çağın Hastalığı:

Cem Mumcu, modern zamanlarda aşkın değiştiğini, hatta yok olmaya başladığını belirterek, "Modern zamanlarda aşk yok olmaya başladı, öyle narsistik bir çağda yaşıyoruz ki kaybetmekten korkmayım ama yine de aşık olayım deniyor, öyle bir aşk yok. Duygusal bağlar kurmaktan korkar olduk çünkü biz cool olmaya çalışıyoruz, coolluk hastalığından bir kurtulun, coolluk denilen şey insan olamamak demek. Hepimiz hep çok fotoşoplu, hepimiz hep çok güzel hep çok zayıf olamayız, aslında hiç birimiz öyle değiliz. Aşkı insanı hırpalar, tekamül ettirir, konforunu bozar. Konforunuzu bozmuyorsanız hayat boyunca tekamül edemezsiniz. Hem konforunuz bozulmasın hem de aşk yaşayım istiyorsanız aşk yaşayamazsınız. Aşk delilik gibi gözükür ama aslında tedavi edicidir" dedi.

"LİKE ÇAĞINDA YAŞIYORUZ"

Mumcu, sosyal medyanın hayatımıza etkileri konusunda da şu görüşleri paylaştı: "Şu an like çağında yaşıyoruz, love değil, herkes like peşinde, beğeni üstüne her şey ama beğeni çok çuval bir şeydir. Kimsenin kalbini doyurmuyor, bu çok acıklı bir durum, çok koşullu çünkü, sürdürülebilir değil. Kimsenin like'ları sürdürülebilir değildir"

"ERKEKLERDEKİ DOĞUŞTAN TAMAMLANMIŞ HİSSETME DURUMU ÇOK KÖTÜ"

Mumcu: "Erkeklerde tamamlanmış hissetme durumu, bir hımbıllık var. Kadınlar daha çok okuyor, kendini geliştirmeye çalışanlar daha çok kadınlar, güzel olmaya çalışanlar onlar, estetik olanlar onlar, terapiste daha çok onlar gidiyor, kadınlar tamamlanmak için çabaya daha dönükler"

21.10.2017 - 29401

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
38 Yıl Evvel Bir Bebeğin Hayatını Kurtaran Hemşire Facebook Fotoğrafını Görünce Şoke Oldu
38 Yıl Evvel Bir Bebeğin Hayatını Kurtaran Hemşire Facebook Fotoğrafını Görünce Şoke Oldu

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz

 

[Hata Bildir]