Cilt yenilemede lazer devrimi

Gelişmiş yeni lazer sistemleri ile yapılan cilt yenileme işlemleri, artık cilt bakımları kadar sıradan bir olay haline geldi.

Cilt yenilemede lazer devrimi

Yeni nesil lazerlerle cilt yenileme, artık cilt bakımı kadar kolay

Biyolojik yaşlanma etkilerinin yanı sıra; güneşe uzun süre maruz kalma, kalıtımsal etkiler, düzensiz beslenme, alkol ve sigara tüketimi, yoğun ve aşırı stresli yaşam tarzı cildin doğal yapısının bozulmasına, elastikiyetini kaybetmesine, kırışıklıklara ve ince çizgilere yol açıyor. Can sıkan bütün bu problemlerden kısa sürede kurtulmak, yeni nesil lazer uygulamaları ile artık çok daha kolay.

Adana Estelite Güzellik Merkezi kurucularından Dr. Dilek Şire Eren, lazer sistemlerinin; leke, yara izi, kızarıklık, kırışıklık gibi pek çok problemde de kullanılabildiğini ifade ederek, "Bazı lazerlerde birkaç haftaya kadar süren iyileşme süresi olabilse de bazı dalga boylarında üst tabakaya zarar vermeden çalışır ve gözle görülen bir hasar olmadan ciltteki etkisini gösterir" dedi.

Eski tip cilt yenileme lazerlerinin, cildin üstünü bir şekilde kazıma gibi çalıştığını belirten Eren, "Bu tip uygulamalarda, iyileşme süresi uzun olduğu gibi leke ve skar kalma riski çok daha yüksekti. Yeni nesil cilt yenileme lazerlerinde ise ciltte soyulma meydana gelir, ancak çok esmer ve hassas kişiler dışında komplikasyon riski düşüktür. Bununla beraber kollajeni uyarma yeteneği oldukça yüksek olduğu için çizgi, kırışıklık, ağır güneş hasarı gibi dokusal problemlerde çok başarılıdır" ifadelerini kullandı.

Bu tür lazer uygulamalarının kış dönemlerinde yaptırılmasının daha uygun olduğunu vurgulayan Dr. Dilek Şire Eren, kişinin iyileşme sürecinde güneşten özenle korunması gerektiğini kaydetti.

20.2.2017 - 25907Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]