Çocuğunuzu erken yaşta sanatla buluşturun!

Uzun yıllardan beri ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden piyano sanatçısı Şevki Karayel tarafından, öğrencilerin bilgi ve seviyelerine uygun olarak belirlenen özel eğitim programları, eğitim alınan süre boyunca geliştirilerek uygulanıyor.

Çocuğunuzu erken yaşta sanatla buluşturun!

Müzik ve sanat çocukların zihin gelişiminde büyük rol oynuyor. Müzik aleti çalmanın, sanatsal faaliyetlerde bulunmanın beyin gelişimine ve sinir sitemine faydası bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Çırağan Caddesi'nde 150 yıllık tarihi bir köşkte kurulan ve her köşesi sanatla yoğrulan Şevki Karayel Müzik Akademisi'nde eğitim gören her yaştan öğrenciler Piyano, Müziğe İlk Adım, Zumba, Bale, Pantomim ve Koro eğitimi alabiliyor.

Piyano

Piyano dersleri, Şevki Karayel'in Almanya'da Düsseldorf Robert Schumann Müzik Yüksek Okulu'ndaki eğitmenliği sırasında edindiği deneyimlerle geliştirdiği, her öğrenci için özel olarak belirlenen program çerçevesinde yapılıyor. Yeni eğitim ve öğretim yılında tarihi köşkte yeniden öğrencilerine kapılarını açan Şevki Karayel Müzik Akademisi müziğin çocukların hayatlarında vazgeçilmez olarak yer alması ve küçük yaştan itibaren bu müzikle tanışmalarını hedefliyor.

Müziğe İlk Adım

2,5 ila 6 yaş arası çocuklar ve aileleri Şevki Karayel Piyano Akademisi'nde "Müziğe İlk Adım" isimli erken müzik eğitimi programında bir araya geliyor. Yaş gruplarına göre ayrılmış sınıflarda masal, oyun gibi çeşitli aktiviteler ve Orff yaklaşımı ile desteklenen derslerle, katılımcıların güzel şarkı söylemesi ve enstrüman eğitimi için gerekli solfej altyapısının oluşturulması hedefleniyor. Müziğin çocukların hayatlarında vazgeçilmez olarak yer alması ve küçük yaştan itibaren bu müzikle tanışmalarını sağlayan programda, çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşayacaklar.

Kids Zumba

Şevki Karayel Müzik Akademisi'ndeki grup dersi olarak verilen Kids Zumba derslerinde çocuklar hem eğleniyor, hem de temel dans teknikleri ve temel insan anatomisi hakkında bilgi ediniyor. Böylece kendi iskelet ve kas sistemini tanıyan çocukların bedensel farkındalığı artıyor.

Bale

Akademide sunulan bale dersleri, çocukların en büyülü sahne sanatlarından biri olan baleyle tanışmasını ve ister hobi olarak devam etmesine, isterse de bu yönde profesyonel olarak çalışmasına yardımcı olunmasını hedefliyor. Şevki Karayel Müzik Akademisi'nde bale eğitimi, 3-4 yaş grubuna yönelik baleye giriş dersleri ile başlıyor. Deneyimli öğretmenlerin verdiği bale eğitimi, üstün bir sanat zevki geliştirmenin yanında çocuğun fiziksel ve sosyal açıdan gelişimine de katkıda bulunuyor.

Pantomim

Çocukları beden dilini kullanma ve kontrol etme, sosyalleşme, farkındalık kazanma, hayal güçlerini geliştirme gibi birçok alanda pozitif yönde etkileyen Pantomim dersleri Şevki Karayel Müzik Akademisi'nde öğrencilerle buluşuyor.

Çocuk Korosu

Şevki Karayel Müzik Akademisi ile, Koral İstanbul, Borusan Çocuk Korosu ve Uluslararası Çocuk Barış Korosu'nun kurucu şefi Gülsen Yavuzkal, sanatın sihirli dünyasına adım atmak isteyen çocuklar için yepyeni bir koro kuruyor. Türkiye'nin en renkli korosu olma amacıyla kurulacak koronun ayrıca yurtdışında festivallere ve yarışmalara katılması, yurtiçi ve yurtdışında birçok konser vermesi hedefleniyor.

23.9.2016 - 23187

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]