Çocukların Diş Koltuğu Korkusuna Son'

İzmir Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin başlattığı proje kapsamında, ilkokul öğrencilerine diş hastanesini tanıtılarak, diş tedavisi ve sağlığı hakkında kapsamlı bir bilgi veriliyor.

Çocukların Diş Koltuğu Korkusuna Son'
İzmir Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin başlattığı proje kapsamında, ilkokul öğrencilerine diş hastanesini tanıtılarak, diş tedavisi ve sağlığı hakkında kapsamlı bir bilgi veriliyor.

Küçük yaşlardan itibaren anaokulu ve ilköğretimin 1. ve 2. sınıf öğrencilerini ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek amacıyla İzmir Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni bir proje başlattı. Hastane müdür Murat Yaman öncülüğünde hazırlanan proje kapsamında, her ayın 2. ve 4. Perşembe günü 20 kişilik gruplar halinde öğrenciler Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde misafir edilmeye başlandı. Diş hastanesi gezdirilen öğrencilere, diş tedavisi ve ağız sağlığı hakkında kapsamlı bir bilgiler veriliyor. Diş atölyelerinde yapılan çalışmaları yakından inceleme fırsatı bulan öğrencilere ayrıca diş macunu, diş fırçası hediye ediliyor.

Hastane müdürü Murat Yaman yaptığı açıklamada, "Günümüzde hastalıkları önlemenin, tedaviden daha akılcı bir yol olduğu ve daha az parasal yük getirdiği kabul edilmiştir. Bu nedenle koruyucu hekimlik ve uygulamaları ön plana çıkmaktadır. Bu projenin amaçları; küçük yaşlardan itibaren anaokulu ve ilköğretim 1. ve 2. sınıf öğrencilerine ağız ve sağlığı konusunda bilinçlendirmek, hastane zemin katından başlamak üzere, bütün katları ve bütün katları ve bütün birimleri, çocuk kliniklerini öğrencilere gezdirmek, diş hekimi korkularını yenmelerini sağlamak, Power Point sunumu ile çocuklara ağız ve diş sağlığı eğitimi vermek, çene modeli ve fırça ile görsel olarak diş fırçalamayı anlatmak,

*Çocuklara diş çürüme nedenlerini ve diş fırçalama tekniklerini öğretmek, beslenmenin ağız ve diş sağlığı açısından önemini anlatmak, koruyucu hekim uygulamaları ile sağlık giderlerini azaltmak, zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlamak." dedi. - İZMİR

15.3.2016 - 20363

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]