Deniz Suyu İle Tedaviye Onay Geliyor

Thalasso-terapi adı verilen ısıtılmış deniz suyu tedavisi sağlık bakanlığı onayı ile sigorta kapsamına giriyor.

Deniz Suyu İle Tedaviye Onay Geliyor
Thalasso-terapi'nin uygulandığı Türkiye'deki 7 merkezden biri olan SKY Tower otelin uzman doktoru Dr. Kurtuluş Arat, merkezleri için sağlık bakanlığına başvuruda bulunduklarını kısa zamanda sağlık hizmetleri kapsıma alacakları bu tedaviyi daha çok insana ulaştıracaklarının müjdesini verdi.

Eski Roma dönemine ait bu tedavi yönetimini de anlatan Dr Kurtuluş Arat şunları söyledi "Thalasso terapinin, anlamı, deniz suyu ile tedavidir. Eski Roma döneminde kullanılmakta olan bu teknik, günümüzde, yeniden uygulanmaya başlanmış, hem psikolojik, hem de bedensel yaralar üzerinde, başarılı sonuçları gözlemlenmiştir.

Yararlarının saymakla bitmeyeceğini söyleyen Dr Arat , Thalasso-terapi deniz yosunu gibi denizin birçok farklı özelliği ve sıcaklık kullanılarak yapılan bir "yeniden canlandırma " terapisidir. Bu terapi, vücudun ihtiyacı olan doğal element ve mineral tuzların vücuda yeniden kazandırılmasını sağlar. Kan dolaşımını düzenler, selülit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım sistemini düzenleyici, cildi güzelleştirici özellikleri bulunan bu terapinin en önemli kuralı deniz suyu ve deniz yosununun kullanılmasıdır, dedi.

Her türlü cilt hastalığı olanların, romatizmal rahatsızlıklar ve felçli hastaların faydalanacağı bir tedavi olan bu hizmetin cilt sağlığı ve gençleşme üzerinde de etkilerinin görüldüğünü sözlerine ekleyen Dr Arat, Türkiye'nin en büyük hastane zincirlerinin Thalasso terapi için kendilerinden danışmanlık hizmeti almak istediğini söyledi.

Thalasso terapi tedavisinin yan etkilerinin de olmadığı söyleyen Sky Tower Otele'in genel müdür Dilek Onmuş, tek problemin hijyenik olmayan merkezlerde cilt hastalıklarının bulaşma riski olduğunu otellerinin Spa merkezinde havuz ve duşakabinlerin ozonla temizlendiğini, hasta ve misafirlerinin sağlıklarının kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Thalasso- Terapi Nedir?

Thalasso – terapi deniz yosunu gibi denizin pekçok değişik özelliği ve sıcaklık kullanılarak yapılan bir "yeniden canlandırma " terapisidir. Bu terapi, vücudun gereksinimi olan doğal element ve mineral tuzların vücuda tekrardan kazandırılmasını temin eder. Kan dolaşımını düzenlediği gibi ruh ve vücuda rahatlama temin eder. Stres ve selülit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım sistemini düzenleyici, cildi güzelleştirici özellikleri bulunmakta olan bu terapinin en önemli kuralı deniz suyu ve deniz yosununun kullanılmasıdır. Thalasso-terapinin öneri edilen tedavi müddeti 9-12 gündür. Bir haftadan az olması öneri edilmez. Her tür tedaviden önce olduğu gibi thalasso-terapiden önce de genel bir hekim kontrolü yapılmalıdır. Masaj ve rehabilitasyon uzman bir fizyoterapist tarafından, banyo ve duşlar ise uzman bir hidroterapist tarafından yapılmalıdır. Bundan başka, her birey için ayrı yazılımlar oluşturularak bireyin ihtiyaçlarına göre de thalasso-terapi tatbik edilebilir. Bu programlardan bazıları anti-stres, anti-selülit, romatizma ağrıları, zayıflama ve sıkılaşma yazılımları, doğum öncesi ve sonrası, kalça ve diz ağrıları için uygulanan programlardır.

14.5.2013 - 12620

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]