Diş Duşuyla Mükemmel Bir Hijyenin Tadına Varın

Ağız ve diş hijyenini koruyabilmek için son yıllarda oldukça tercih edilen diş duşu ağız bakımı yaparken diş fırçasının ya da diş ipinin ulaşamadığı birçok noktaya kolayca erişiyor.

Diş Duşuyla Mükemmel Bir Hijyenin Tadına Varın

Hava ve su içeren hareketli mekanizmasıyla dikkat çeken diş duşu dişlerin ulaşılması güç olan bölgelerine kolayca ulaşıyor. Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, diş ve ağız temizliği konusunda fark yaratan diş duşu ile ilgili görüşlerini aktarıyor.

Diş araları temizliğinde etkin bir yöntem

Fırçanın ulaşamadığı noktaların temizliğinde kürdanın aksine, diş etlerine zarar vermeden üst düzey hijyene imkan veren ağız duşu, diş araları temizliğine farklı bir boyut kazandırıyor. Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle ifade ediyor; "Diş duşları, su ve hava birleşiminin tazyikli bir şekilde dişlere uygulanmasıyla üstün temizleme etkisini göstermektedir. Diş duşu cihazları, evde veya diş hekimi gözetiminde kullanılabilmektedir. Diş duşlarının çıkarılabilen başlıkları kullanan kişiye özel hijyen sağlamaktadır. Diş duşu, suyun tazyikli etkisi sayesinde diş aralarında kalan yemek artıklarının hızla çıkarılmasına yardımcı olmaktadır. Kürdan gibi diş arası temizliğinde kullanılan aparatların aksine, diş etlerine zarar verme riski taşımayan diş duşu sayesinde ağız ve diş sağlığını eksiksiz bir biçimde korumak mümkün olmaktadır. Diş ve diş etlerine uyguladığı tazyikli su ve hava akışı sayesinde eksiksiz bir ağız temizliğini mümkün kılan bu uygulama, hidromasaj etkisiyle de ağız içinde fark edilir bir rahatlama sağlamaktadır."

Ağız içi temizliğinde diş duşunun avantajları

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, diş duşunun ağız içi temizliğinde avantajlarıyla öne çıkan bir uygulama olduğunu belirtiyor. Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerine şu sözlerle yer veriyor; "Diş duşu, bir diğer adıyla ağız duşu; yan etkisiz bir uygulama olması, her yaşta uygulanabilmesi, uygulamanın yaklaşık diş fırçalama süresi kadar kısa zaman alması, implant veya köprü ilişme tedavisi gören kişilerin etkili diş bakımına olan ihtiyaçlarını eksiksiz karşılaması gibi nedenlerle avantajlı bir uygulamadır."

20.7.2015 - 18166

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]