Disney, Hastanede Tedavi Gören Çocuklar İçin Dev Bir Oyun Alanını Hayata Geçirdi

Disney'in renkli, su altı temalı dev oyun alanı olan "The Disney Reef" İngiltere'de, Great Ormond Street Hastanesi'nde açıldı.

Disney, Hastanede Tedavi Gören Çocuklar İçin  Dev Bir Oyun Alanını Hayata Geçirdi

Su altı temalı bu dev oyun alanı, Disney'in Great Ormond Street Hastanesi Çocuk Vakfı ile çok uzun yıllardır devam eden iş birliğinin bir sonucu olarak hayata geçirildi. Oyun alanının resmi açılışını yetkililerle birlikte 2016 yılında kalp nakli gerçekleştirilen 4 yaşındaki Elliott Livingstone ve İngiltere'nin ünlü televizyon sunucusu Tess Daly birlikte gerçekleştirdiler.

İngiltere'de Great Ormond Street Hastanesi'nde açılışı gerçekleştirilen su altı temalı oyun alanı "The Disney Reef" ilhamını 1951'de Walt Disney'in hastaneyi ziyaretinden ve markanın yakın bir zamanda hastanelerde ve hastane dışında tedavi görmekte olan çocukların iyileşme sürecini hızlandırmaya katkı sağlamak hedefiyle verdiği küresel taahhütten alıyor. Disney, 2008 yılında Great Ormond Street Hastanesi Çocuk Vakfı için 10 milyon pound'luk bir yatırım taahhüdü vermişti. Disney Reef, Disney'in "Moments that matter" adlı Kurumsal Sosyal Sorumluluk yaklaşımı kapsamında hayati tehlikesi olan hastalıklara yakalanmış çocukların duygusal direncini geliştirmek amacıyla hayata geçirildi.

Disney Reef resmi açılışını İngiltere'nin ünlü televizyon sunucusu Tess Daly, 2016 yılında kalp nakli ameliyatı geçiren Elliott Livingstone ile birlikte gerçekleştirdi.

Hastanenin tam ortasında, açık havada yer alan oyun alanı, hastanenin özel oyun ekibi ve Disney tasarım ekibi ile birlikte hazırlandı. Su altı temalı bu oyun alanı, çok özel ışıklar ve duyusal unsurların yanı sıra Mickey ve Arkadaşları, Küçük Deniz Kızı Ariel ve Kayıp Balık Dori gibi popüler Disney içeriklerinden sevilen kahramanların heykelleri ile süslü.

Disney Reef oyun alanı her gün İngiltere'nin farklı bölgelerinden 618 çocuğun tedavi için geldiği hastanede, çocukların haftalar hatta aylar sürebilen tedavi süreçlerinde onlara moral vererek, aileleri ve kardeşleri ile vakit geçirebilecekleri ve "kıymetli anlar" paylaşabilecekleri bir alan sağlıyor.

Disney'in Vakıf için 2008 yılında verdiği 10 milyon poundluk yatırım sözünün yanı sıra hastanede tedavi gören çocuk hastalar ve aileleri için tedavi süreçlerinde onlara sihirli deneyimler yaşatabilecek mini prömiyerler, Disney karakterlerinin ve ünlülerin ziyaretleri ile birlikte yataklarının yanı başında Disney filmleri ve televizyon şovları izleyebilme imkanı sağlama taahhüdü de bulunuyor.

14.6.2018 - 33641

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]