Diyabet Artık Kader Değil!

Diyabet ve obezite konularında çalışan Op. Dr. Erol Vural, tip 2 diyabet hastalarına yapılan ameliyatların hem operasyon hem iyileşme süreci hem de maliyet bakımından son derece uygun bir tedavi yöntemi olduğunu vurguluyor.

Diyabet Artık Kader Değil!

Günümüzün en yaygın hastalıklarından olan şeker hastalığı hastaların yaşam kalitesini düşüren, günlük hayatlarını etkileyen ve sürekli ilaç ya da insülin kullanımını zaruri kılan zorlu bir hastalıktır. Şeker hastalığı eğer 'diyabet tip 2' ise, gelişen tıp teknolojileri ve araştırmaları sayesinde artık tedavisi olan hastalıklar arasında yer alıyor. Bugüne kadar şeker hastalığı ve obezite problemi yaşayan yüzlerce hastayı sağlığına kavuşturan Op. Dr. Erol Vural, "Diyabet artık hiç kimsenin kaderi değil" diyor.

Şeker hastalığı, vücudu pek çok açıdan olumsuz yönde etkileyen ve yan etkileriyle yeni sorunlara sebebiyet veren ve sürekli ilaç kullanmayı zorunlu kılan hastalıkların başında geliyor. Özel Ataköy Hastanesi, Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Kliniği doktorlarından Op. Dr. Erol Vural'ın gerçekleştirdiği operasyonlar ile bugüne kadar sağlığına kavuşmuş ve kronik şikayetlerinden kurtulmuş pek çok hasta bulunuyor.

Diyabette düzenli kontroller önemli

Dr. Erol Vural, "şeker hastalığı başta retinopati, nefropati, nöropati gibi yan etkilere sahip. Uzun yıllar içinde yüksek kan şekeri nedeniyle göz, böbrek, nörolojik problemler, kalp ve damar sorunları oluşabiliyor. Belirli bir noktadan sonra şekerin yol açtığı bu sorunların geri dönüşü ya hiç olmuyor ya da çok belli bir oranda iyileşme kat edilebiliyor" diye belirtiyor.

Şeker hastalığının derecesine göre yapılan çeşitli operasyonlar ile hastalık %85 oranında kontrol altına alınabiliyor. Yalnız diyabet cerrahisinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar da bulunuyor. Dr. Erol Vural"Maalesef tüm hastaları opere edemiyoruz. Ameliyat için en önemli koşul, hastanın insülin rezervlerinin tükenmemiş olması; vücudun az da olsa insülin üretmesi gerekiyor. Bu nedenle vücuttaki rezervler tükenmeden ve önemli organ hasarları meydana gelmeden operasyonun yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bu yöntem ile hipertansiyon, karaciğer yağlanması, uyku apnesi, kan yağları yüksekliği, obezite gibi hastalıklar da kontrol altına alınabiliyor" şeklinde konuşarak önemli noktalar üzerine dikkat çekiyor. Diyabet cerrahisinde uygulanan birkaç tip ameliyat yöntemi bulunuyor. Ayrıntılı testler ve değerlendirmeden sonra hastaya en uygun cerrahi tip seçiliyor.

15.5.2015 - 17420Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]