Diyabetik hastalara özel stent : Cre8

Türk Kardiyoloji Derneği tarafından düzenlenen, Alvimedica'nın ana sponsorlar arasında olduğu, 23. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Toplantısı'nda değerli kardiyologlar genç meslektaşları ile bir araya geldi.

Diyabetik hastalara özel stent : Cre8


Diyabetik hasta oranı %150 artarken, kalp hastalarının %35'i diyabetik

Konuşmalarda son yirmi yılda diyabetik hasta oranı %150 artış gösterirken, kalp hastalarının %30-35'nin diyabetik olduğuna dikkat çekildi.

Toplantıda, yeni gelişmeleri duyuran sunumların yanısıra özellikle genç hekimlerin zor vakalara daha iyi hazırlayabilmelerine yardımcı olabilecek uygulamalara da yer verildi. Hastaneden canlı vakalar organize edilerek, tamamen tıkalı damarlar, bifürkasyon lezyonları gibi çok zorlu lezyonlara stent implantasyonu yapıldı. Dünyanın OCT konusundaki en deneyimli hekimlerinden Prof. Dr. Giulio Guagliumi meslektaşları Prof.Dr. Kirti Punamiya ve Prof.Dr. Ömer Göktekin ile birlikte canlı vaka yayınında, orta yaşlardaki iki hastaya CRE8 ilaçlı stentini başarıyla implante etti. Vakaların her birinde OCT görüntülemesi yapan Prof.Dr. Guagliumi, Cre8 ilaçlı stentinin damar içerisindeki görüntüsünden memnun kaldığını ifade etti.

Toplantıya katılan Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton, hekimler ile fikir alışverişinde bulundu. Alaton"Şirket olarak ülkemizde sağlık teknolojisinin gelişimine büyük önem veriyoruz. Her fırsatta değerli hekimlerle bir araya gelerek ürünlerle ilgili geri bildirimlerini öğreniyor ve ona göre yenilikçi ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. Türkiye'nin girişimsel kardiyoloji alanındaki tek dünya markası Alvimedica, ürettiği yüksek teknolojili tıbbi cihazlar ile global pazarda devlerle yarışıyor. İlk ve tek yerli stent, balon ve kateter üreticisi olarak, 71 ülkede, toplamda 400'ü aşkın çalışanı ile faaliyet gösteriyoruz. %100 Türk sermayeli şirket olarak üretim teknolojisini ve ürün yelpazesini her geçen yıl genişletiyoruz." dedi. Toplantıda diyabetik kalp hastalalarının durumuna da dikkat çekildiğini ifade eden Alaton, bu gerçekten hareketle Alvimedica'nın geliştirdiği, özellikle diyabetik hastalarda çok daha iyi çalışan ve yaşam kalitesini yükselten Cre8 ilaçlı stentin medikal pazardaki öneminin artığını belirtti.

27.4.2016 - 20751Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]