Diyaliz Hastalarına Müjde!

Kocaeli Devlet Hastanesi'nde, diyaliz hastalarına verilen hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla hasta nakil hizmetleri başladı.

Diyaliz Hastalarına Müjde!

Bundan böyle Kocaeli Devlet Hastanesi’nde diyaliz tedavisi gören vatandaşlarımız son derece konforlu hasta nakil araçları ile evlerinden alınıp tedavileri bittikten sonra tekrar evlerine kadar bırakılacak.

Sağlık Bakanlığı son yıllarda gerek ülke gerekse bireysel ekonomiye ciddi yükler getiren ve ekonomik olduğu kadar birçok sosyal problemlere de yol açan kronik böbrek hastalıkları ile mücadeleye ağırlık vermeye başladı. Böbrek nakil merkezlerinin çoğalmasının yanı sıra kamudaki diyaliz merkezlerinde verilen hizmetin çeşitliliği ve kalitesinde dikkat çeken iyileştirmeler yaşanmakta. Yaptığı yenilikler ve modern teknolojiyi uygulama konusunda lider kuruluşlar arasında yer alan Kocaeli Devlet Hastanesi bu alanda da kendisini geliştirmeye devam ediyor.

Diyaliz tedavisi gören vatandaşların hastaneye geliş gidişlerinde çok büyük sıkıntılar çektiklerini belirten Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şenol Ergüney, “Vatandaşlarımız hastanemize geldikten sonra zaten gerekli tüm müdahaleleri yapılıyor. Önemli olan hastalarımızın muayene olmak için hastanemize geliş gidişlerinde yaşadıkları sıkıntıları giderebilmek. Umuyoruz ki diyaliz servisimizde başlattığımız hasta nakil hizmetleriyle vatandaşlarımızın bir nebze olsun sıkıntılarını azaltmış olacağız.” dedi. Başhekim Ergüney diyaliz hastası yelpazelerinin çok geniş olduğunu, Hereke’den Kandıra’nın köylerine kadar birçok ilçe ve köylerden hasta kabul ettiklerini, artık hiçbir hastanın geri çevrilmediğini, ayrıca Kocaeli Devlet Hastanesi’nde buna benzer atılımların 2010 yılı boyunca devam edeceğini, önümüzdeki aylarda özellikle onkoloji alanında ulusal düzeyde anlam ifade eden yatırımların gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

Kocaeli Devlet Hastanesi hemodiyaliz servisinde ayaktan ve yatan hastalara bir ayda toplam 1100 seans diyaliz yapılıyor. Seans saatleri ile yemek saatlerinin çakışması halinde hastalara kahvaltı da ikram ediliyor. Ünitede 21 üst düzey diyaliz cihazı, 1 Nefroloji uzmanı, 4 diyaliz hekimi, 2 teknisyen, 11 hemşire,4 personel, 2 minibüs ve 3 şoför ile hizmet veriliyor.

19.8.2010 - 1963

Diyaliz Hastalarına Müjde! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Mustafa Ilgaz dedi ki;
26.10.2010

İlgili Diğer Yazılar
Aşırı Stres Hormon Dengesini Bozuyor
Aşırı Stres Hormon Dengesini Bozuyor
Bitkilerin Yardımıyla Sigaraya
Bitkilerin Yardımıyla Sigaraya 'Elveda' Deyin
Enerjinizi Artırma Zamanı
Enerjinizi Artırma Zamanı
Hepatit C Tehlikesi Artıyor!
Hepatit C Tehlikesi Artıyor!
Cep Telefonunuzdaki Korkunç Tehlike!
Cep Telefonunuzdaki Korkunç Tehlike!
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]