Diyetisyen Canan Aksoy'dan Kadınlara Önemli Tavsiyeler

Diyetisyen Canan Aksoy, Tavsiye Evi'nde, çocuk sağlığında su tüketimi, obezite sorunu ve kadınlarda su tüketimi gibi konularda soruları cevapladı.

Diyetisyen Canan Aksoy'dan Kadınlara Önemli Tavsiyeler

'Sağlıklı ve Taze İçme Suyuna Ulaşmanın En Kolay Yolu' ilkesini benimseyen Waternet, çalışan kadınlar ve anne bloggerlar ile sağlıklı beslenme uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy'un bir araya geldiği bir etkinlik düzenledi.


Sağlıklı suyu en güvenilir ve kolay şekilde tüketici ile buluşturmayı amaçlayan Waternet, Sağlıklı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy ile çalışan kadınlar ve blogger annelerin buluştuğu bir etkinliğe imza attı. Tavsiye Evi'nde düzenlenen etkinlikte Diyetisyen Canan Aksoy, kadınları çocuk sağlığında su tüketimi, obezite sorunu ve kadınlarda su tüketiminin önemi gibi konularda bilgilendirdi.

Yaz aylarında su tüketimi önemli

Terleme yoluyla sıvı kaybının yoğun olarak yaşandığı yaz aylarında vücudun sıvı ihtiyacının daha da artacağını belirten Diyetisyen Canan Aksoy, "Bu dönemde özellikle çocukların su tüketimine dikkat edilmesi gerekiyor. Bu konuda ailelerin, çocuklarının susamalarını beklemeden onlara su içirmeleri gerekiyor." dedi. Suyun çocuk sağlığında çok önemli olduğunu vurgulayan Canan Aksoy, yetersiz sıvı tüketiminin çocuklarda birçok hastalığa neden olduğunu, bunun da fiziksel ve zihinsel sorunlara davetiye çıkardığını kaydetti.

Çocukların beslenme alışkanlığı ailelerden geliyor

Waternet Sağlıklı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy, yetersiz su tüketimi kadar obezite sorununun da çocuk sağlığını etkilediğini söyledi. Kadınlara birçok tavsiyede bulunan Aksoy, "Evde bulunan yiyecekler ve düzensiz yemek saatleri ailelerin sorumluluğunda. Bu nedenle, çocuklar beslenme alışkanlıkları ailelerinden alıyor. Şu an obez olan yetişkinlerin %40'ının çocukluk çağında obez olduğu bilinmekte. Aileler sağlıklı beslenme konusunda çocuklarına rol model olmalılar." diye konuştu.

Kadınların çocukları kadar kendi sağlıklarına da önem vermeleri gerektiğini vurgulayan Diyetisyen Canan Aksoy, "Su, çocuklar için olduğu kadar, kadınlar için de çok önemli. Çalışan kadınlar, iş ortamında fazla enerji sarf ettiği için özellikle yaz aylarında günde en az 2 litre su tüketmeliler." diye konuştu.

Keyifli dakikalar yaşayan kadınlar, çocuk sağlığı ile ilgili akıllarındaki tüm soru işaretlerini Waternet Sağlıklı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy sayesinde cevaplandırdı.

3.6.2015 1 - 17567

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?

 

[Hata Bildir]