Diyetisyenden yasaksız diyet önerisi: "Diyet denince aklımıza aç kalmak geliyor, diyet bu değildir"

Diyetisyenden yasaksız diyet önerisi: "Diyet denince aklımıza aç kalmak geliyor, diyet bu değildir" Diyetisyen Feyza Nur Bayraktaroğlu, diyet denince akıllara aç kalmanın geldiğini belirterek, aslında diyetin bu olmadığını ve en önemli şeyin insanların kendilerini aç bırakmaması olduğunu...

Diyetisyenden yasaksız diyet önerisi: "Diyet denince aklımıza aç kalmak geliyor, diyet bu değildir"

ANKARA - Diyetisyen Feyza Nur Bayraktaroğlu, diyet denince akıllara aç kalmanın geldiğini belirterek, aslında diyetin bu olmadığını ve en önemli şeyin insanların kendilerini aç bırakmaması olduğunu ifade ederek yasaksız diyeti önerdi.

Diyetisyen Feyza Nur Bayraktaroğlu, savunduğu yasaksız diyetin detaylarını İHA muhabirine anlattı. Bayraktaroğlu, insanlar diyet deyince aklına her gün her öğün salata tüketmenin veya tadına aşina olmadıkları besinlerin geldiğini belirterek, diyet aslında bu olmadığını ve küçük yaşam tarzı değişiklikleri ile hedef kiloya ulaşmanın mümkün olduğunu savundu. Diyette birkaç püf noktadan bir tanesinin sağlıklı pişirme yöntemlerinin tercih edilmesi olduğunu dile getiren Bayraktaroğlu, diyette en önemlisi insanların kendilerini kısıtlayıp aç bırakmaması gerektiğini söyledi.

"Diyet denince aklımıza aç kalmak geliyor, diyet bu demek değildir"

Bayraktaroğlu, şunları kaydetti:

"Diyet denince aklımıza aç kalmak, sürekli her gün her öğün salata tüketmek veya tadına aşina olmadığımız, beslenme kültürümüzden uzak besinleri listelerimizde görmek geliyor. Tabii ki diyet bu demek değildir. Aslında küçük yaşam tarzı değişiklikleri ile hayatımıza sağlıklı beslenmeyi adapte edip hedef kilomuza ulaşmak mümkündür.

Diyette, hayır bunu asla yememelisin, bu sana tamamen yasak gibi dayatmalara gerek yoktur. Yasak konulduğu takdirde insanlar bir süre bu yasağa uyar ama ondan sonra yemeğe atakları geçirebilir. Bunun önüne geçmek için sevdiğiniz ve istediğiniz besinleri porsiyon kontrolü dahilinde listelerimizde yer verirsek daha keyifli bir süreç geçirmiş oluruz."

"En önemlisi kendinizi kısıtlayıp aç bırakmamanız"

Diyette birkaç püf noktadan bir tanesinin sağlıklı pişirme yöntemlerinin tercih edilmesi olduğunu ifade eden Bayraktaroğlu, "Ara öğünlerimizde kuruyemiş, kuru meyve tarzı sağlıklı atıştırmalıklar tercih edebiliriz. ya da tatlı yenecekse 2-3 günde bir, porsiyon kontrolü dahilinde tatlılarımızı tüketebiliriz. En önemlisi kendinizi kısıtlayıp aç bırakmamanız. Mesela bir öğünde kaçamak yaptınız veya yapmak zorunda kaldınız. O anda pişmanlık duymayın. Kendinizi cezalandırmayın asla. Diyete ertesi gün kaldığınız yerden devam edebilirsiniz" diye konuştu.

4.12.2021 - 58268Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]