Doç. Dr. Elif Şanlı: Pitbull'un Isırdığı Hatice'nin Sağlık Durumu İyiye Gidiyor

KIRŞEHİR'de, okul servisi beklerken pitbull cinsi köpeğin saldırısı sonucu yaralanan anne ve kızın Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki tedavisi devam ediyor.

Doç. Dr. Elif Şanlı: Pitbull'un Isırdığı Hatice'nin Sağlık Durumu İyiye Gidiyor
KIRŞEHİR'de, okul servisi beklerken pitbull cinsi köpeğin saldırısı sonucu yaralanan anne ve kızın Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki tedavisi devam ediyor. Saldırıya uğrayan ve saçlı derisi zarar gören, ilkokul 2'nci sınıf öğrencisi Hatice Aydoğdu'ya (8) tekrar saçlarının çıkabileceği şekilde deri nakli yapıldı. Anne Sinem Aydoğdu'nun (26) tedavisi ise devam ediyor.

Anne- kızın ameliyatını gerçekleştiren Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahisi'nden Doç. Dr. Elif Şanlı küçük Hatice'nin tekrar saçlarının çıkabilmesi için benzer doku ile kafa derisinin onarıldığını belirtti ve şunları söyledi:

"Hastamız Hatice Aydoğdu, pazartesi günü Kırşehir'den 112 vasıtasıyla bizim kliniğimize geldi. İlk müdahalesi zaten Kırşehir'de yapılmıştı. Bizim muayenemizde ise hastanın hem saçlı derisinde, hem de alnında çok büyük boyutlarda, kemiğe kadar açılmış bir yara vardı. İlk hazırlıklarını yaptık. Gerekli bölümlere danıştık ve onayları aldıktan sonra hastayı bugün ameliyata aldık. Kız çocuğu olduğu için bacağından değil yaralanan bölgeden doku nakli yaptık. Ameliyat sonrası kızımızın genel durumu iyi, şu anda serviste yatıyor. Eğer bir aksilik olmaz ise yarın taburcu olmasını planlıyoruz. Çocuğumuzun saçları tekrar çıkacak, çünkü deri naklini ona göre yaptık. Kız çocuğu olduğu için hem saçının çıkması için hem de bacağında iz kalmaması için benzer doku ile dokuyu onardık."

Annenin sağlık durumuyla ilgili de bilgi veren Doç. Dr. Şanlı, "Annesinin de eli yaralanmış, çocuğu kurtarmaya çalışırken elinde his kaybına neden olan bazı şüpheli bulgular var. Bunu takip ediyoruz çünkü his kayıpları bazen geçici olabiliyor. Noktasal bir alanda olduğu için takip uygun gördük. Eğer devam ederse onu da açık mikro cerrahi onarım ile onaracağız" dedi.

- Kırıkkale

24.10.2018 - 36056

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]