Doğal Burun Estetiği ile Rahat Solunum

Günümüzde burun estetiği son derece trend olan bir cerrahi uygulamadır. Bunun nedenlerinin en başında, son dönemlerde oldukça trend olan 'Selfie' yani kişinin kendi fotoğrafını yakın mesafeden çekmesidir.

Doğal Burun Estetiği ile Rahat Solunum

Günümüzde burun estetiği son derece trend olan bir cerrahi uygulamadır. Bunun nedenlerinin en başında, son dönemlerde oldukça trend olan 'Selfie' yani kişinin kendi fotoğrafını yakın mesafeden çekmesidir. Yüz bölgesinde en dikkat çekici organ olan burun bu tip çekimlerde maalesef ki düşündüğümüz kadar güzel durmamaktadır. Bu durum kişinin psikolojik olarak rahatsızlık duymasını, hatta insanlarla birebir diyalog halindeyken çekingenlik yaratabilir.

'Fonksiyonel Burun Estetiği ile rahat bir solunum elde etmek mümkün'

Görüntünün haricinde nefes alamama problemi çoğu kişiyi rahatsız eder. Nefes alamamak gece horlamaya, burun tıkanıklığına, yeterli oksijen alınamamasına ve hatta görünümde olduğu gibi psikolojik rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Fonksiyonel burun estetiği ile 1 saat süren operasyon sonucunda kişi hem istediği görünüme hem de hayal ettiği solunuma kavuşabilir. Operasyon muhakkak ameliyathane koşullarında, steril ortamlarda yapılmalıdır!

'Sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan Lazer ile Burun Estetiği mümkün mü?'

Sosyal medya hesaplarımızda sıkça rastladığımız lazer ile burun estetiği, burun mandalı, burun küçültme kremi, vb. gibi uygulamalardan kesinlikle kaçınılmalıdır! Bu tarz söylemler yanıltıcı olmakla beraber kişileri ciddi anlamda maddi zarara uğratabilir. Burun ile alakalı tüm problemlerde mutlaka alanında uzman cerrahlara danışılmalıdır. Aksi taktirde maddi olduğu gibi cildinizde de dönüşü olmayan hasarlara yol açabilmektedir.

'Meme Estetiği ile güzel görünüm ve sağlıklı bir yaşantı'

Meme estetiği günümüzde kişinin güzel görünme isteği ile yapılabildiği gibi, sağlık sebebiyle de yapılmaktadır. Örneğin memeleri çok büyük olan kişilerde meme küçültme operasyonu yapılmalıdır. Kamburluk ve benzeri rahatsızlıklara sebebiyet veren meme büyüklüğü uzman hekimlerce ideal boyutlara getirilebilir. Aynı şekilde gün geçtikçe yerçekimine yenik düşerek sarkan memeler içinse meme dikleştirme önerilmektedir. Bu operasyonlar diğer tüm uygulamalar gibi uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Kişi kendi isteklerini hekimiyle konuşmalı ve hekiminin yönlendirmesi doğrultusunda bu operasyonları olmalıdır.

'Meme küçüklüğü bayanlarda psikolojik sorunlar yaratabilir!'

Meme küçüklüğü bir çok bayanın kâbusu diyebiliriz. Bu durum kişinin özgüven kaybına yol açar. Özgüven kaybının yanında kişi iş hayatında, sosyal yaşantısında hatta aile yaşantısında bile sorunlar yaşayabilir. Eşlerinin yanında bile göğüslerini gizlemek istediğini belirten kişiler olabilir. Çoğu zaman bu sorunla karşı karşıya kalan bayanlar sütyenleri ile bu kusuru kapatmak isteyebilirler. Fakat bu geçici bir çözümdür. Meme büyütme operasyonu ideal oranda büyütülen memeler kişinin tüm bu sorunlarını ortadan kaldırabilir ve yaşantısında daha başarılı olmasını sağlayabilir.

'Erkekler de memeleri ile alakalı problemler yaşamaktadır!'

Günümüzde erkeklerin %80'i şiddeti değişmekle beraber göğüs büyüklüğü ile alakalı problem yaşamaktadır. Bayanlarda olduğu gibi erkeklerde de son derece rahatsız edici olan bu durum kişinin tüm yaşantısını etkilemektedir. Özellikle bazı erkekler göğüs büyüklüğü son derece şiddetli olabilir. Bu tip hastalar genelde sosyal yaşantıdan koparlar ve insanlarla olan diyaloglarında sorun yaşarlar. Örneğin bazı hastalar utandıkları için yıllardır havuza, denize giremediklerini belirtmektedirler. Jinekomasti operasyonu erkeklerde meme büyüklüğünü giderir. Uzman hekimlerce yapıldığında fark edilmesi mümkün olmayan bu operasyon, 45 dakika – 1 saat arasında sürmektedir.

27.9.2016 - 23266

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]