Doğal Dişlere En Yakın Görünüm "ZİRKONYUM" İle Mümkün

Doğal görünümüyle ön plana çıkan zirkonyum diş hekimliğinde en çok kullanılan yöntemler arasında yer alıyor.

Doğal Dişlere En Yakın Görünüm

Gelişen teknoloji sayesinde doğuştan ya da sonradan meydana gelen estetik kaygıların yaşandığı durumlarda tercih edilen zirkonyum dişlere ve gülüşlere istenilen şeklin verilmesini ve kişilerin öz güvenlerinin de dişleriyle birlikte yenilenmesini sağlıyor. Doğal dişe en yakın malzeme olarak bilinen akıllı seramik zirkonyum estetik, sağlamlık, doku uyumu ve doğallığı ile kişinin gerçek dişlerini aratmıyor.

Işığı geçirgenliği, hem ön hem de arka dişlerde kullanılabilen yapısıyla trend olan zirkonyum kaplamalar istenilen renk ve şekilde tasarlanabiliyor. Estetik görünüm yanı sıra çiğneme, ısırma gibi faaliyetlerde de rahatça kullanılabildiğini ifade eden Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu zirkonyumun kişilerin yaşam kalitesini artırdığını belirterek konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.
 
Zirkonyum ile yepyeni bir gülüşe sahip olun

Klasik porselen uygulamalarında dişe yerleştiren metaller kadar dayanıklı ve eski porselen uygulamalarından daha doğal bir görünüme sahip zirkonyum kaplamalar, ışık geçiren özelliğinden dolayı ışıl ışıl bir gülüş isteyenlere estetik çözümler sunuyor. Zirkonyum kaplamalar; kalıtsal veya ilaç kullanımlarına bağlı olarak gelişen, beyazlatma işlemlerinin yetersiz olduğu durumlarda, kırık veya ayrık dişlerin tamamlanmasında, eski dolguların zarar görmüş olması gibi durumlarda tercih edilebiliyor.

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade ediyor; "Geçmişte porselenlerde destek amaçlı kullanılan metal aparatlara alternatif olarak geliştirilen ve estetik açıdan daha tatmin edici görünümlere imkan veren zirkonyum kaplamalar ile dişlere istenilen renk ve şekil verilebilmekte, kusurlar kolayca giderilebilmektedir. Her türlü eğri, şekli bozulmuş, yıpranmış, kırık ve eksikleri olan dişlere uygulanan bu kapmalar sayesinde, dişler porselenden daha doğal bir görünüme kavuşmaktadır. Alerji yapmayan özel yapısı sayesinde güvenli bir kullanım seçeneği sunan zirkonyum kaplamalar, ağız hijyenine de tam destek vermektedir."

Doğala en yakın dişler zirkonyum ile mümkün

Işığı geçiren özel yapısı sayesinde dişlerde doğala en yakın görünümü kazandıran zirkonyum kaplama, yalıtım özelliğiyle de sıcak soğuk hassasiyetlerini engelleyerek, dişin doğal yapısıyla uyum sağlıyor. Zirkonyumun, metal destekli porselenlerdeki yapay görünümün aksine, daha doğal göründüğünü ve bu nedenle sıklıkla tercih edildiğini belirten Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, görüşlerini şu sözlerle sürdürüyor; "Zirkonyum kaplamalar, porselen kaplama yüzeylerindeki pürüzlü görünümün aksine daha doğal görünmekte ve diş taşları oluşumunu minimuma indiren özelliği sayesinde uzun süreli bir kullanım sağlıyor. Güvenli içeriği sayesinde ağızda diş ve diş eti hastalıklarına, ağız kokusuna engel olan zirkonyum, dişe daha sıkı tutunan özelliğiyle de konforlu bir kullanımı mümkün kılmaktadır. Estetik kaygıları beraberinde getiren ve ortodonti tedavisine fırsatı olmayan kişiler için de kolay ve hızlı çözümler sunan zirkonyum ile dişler istenilen şekli alabilmekte, kişiler sonuçlardan mutlu olduklarını ifade etmektedirler."

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu'nun da belirttiği gibi, diş ve diş eti hastalıklarını engellemesinin yanı sıra, dişlere istenilen şekil ve rengin de verilmesine imkan veren zirkonyum kaplamalar ile kişiler doğal görünümlü, bembeyaz ve muntazam dişlere sahip olabilir, öz güvenlerini gülüşlerine yansıtabilirler.

9.4.2015 1 - 17217

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]