Doğum Kontrolü Sağlayacak Aç Kapa Düğmesi Sosyal Medyayı Salladı!

Alman bilim insanlarının yeni geliştirdiği bir teknoloji vasektomiye çağ atlatacak türden olunca sosyal medya üzerinden talep patlaması yaşandı!

Doğum Kontrolü Sağlayacak Aç Kapa Düğmesi Sosyal Medyayı Salladı!

Vasektomi yıllardır bilinen bir doğum kontrol yöntemi ancak kalıcı olarak erkeklerin üreme özelliğini yitirmesine yol açtığı için çok tercih edilen bir uygulama değil. Alman bilim insanlarının yeni geliştirdiği bir teknoloji ise vasektomiye çağ atlatacak türden olunca sosyal medya üzerinden talep patlaması yaşandı!

Vasektomi özellikle Çin, Hindistan gibi nüfus patlaması yaşanan ülkelerde tercih ediliyor. Ancak batı dünyası bu uygulamaya pek de sıcak bakmıyor çünkü kalıcı olarak üreme yetisini kaybetmek herkesin kolay alabileceği bir karar değil.

Alman bilim insanları geçtiğimiz günlerde "Bimek" adını verdikleri bir teknolojiyi sosyal medya üzerinden tanıtınca oyunun kuralları değişti desek yeridir.

ÜREMEYİ ENGELLİYOR

Bimek, testislerden cinsel organa giden sperm kanallarına yerleştirilen bir aç kapa düğmesi. Derinin üstünden bu düğmeye basarak erkek geçici olarak kendini kısırlaştırabiliyor. Düğme, testislerden gelen sperm akışını durdurarak üreme özelliğini engelliyor. Sonrasında düğmeye tekrar basılarak kanalların işlev kazanması ve yeniden üreme özelliğini aktif hale getirmesi sayesinde oldukça pratik bir kullanım sağlayan Bimek, geleceğin doğum kontrol yöntemi olarak lanse ediliyor.

HİSSİZLİK YARATMIYOR

Bimek'i geliştiren ekibin lideri Dr. Peter Schnückel, Bimek'in prezervatiften çok daha etkili bir korunma sağladığını söylüyor. Schnückel ürününü przervatifle kıyaslarken, "AIDS ve benzeri hastalıklardan korunmak adına elbette prezervatif kesinlikle tercih edilmeli. Biz Bimek'i bu tip hastalıklarla ilgili şüphesi olmayan çiftler, özellikle doğum kontrolü sağlamak isteyen evli çiftler için ürettik. Prezervatifin yarattığı hissizlik ve benzeri sorunlardan tamamen arınarak cinsel birlikteliği keyifle yaşamanızı Bimek'ten başka bir ürün mümkün kılamaz."

Bununla birlikte Alman Ürologlar Derneği sözcüsü Wolfgang Bühmann "Bimek'i çok dikkatli kullanmak lazım. Bazı handikaplar var. Birincisi ateşli bir ilişki sırasında söz konusu yer altındaki düğmeler farkında olmadan tekrar açılabilir ve istenmeyen sonuçlar olabilir. İkincisi Bimek'le kanalları kapatıp ilişkiye girdikten hemen sonra tekrar o kanalları açarak boşalmayı sağlamak sağlık açısından çok önemli. Spermlerin testislerde birikmesi sakıncalı bir durum."

TAM NOT ALDI

Handikaplara rağmen Bimek şimdiden 25 denek erkek tarafından denendi ve tam not aldı. Yarım saatlik ufak bir operasyonla vücuda yerleştirilen Bimek'i kullanmak için sosyal medyadan büyük bir başvuru patlaması yaşandığını belirten yetkililer, ürünün şimdiden bir fenomen haline geldiğini söylüyorlar.8.1.2016 1 - 19577

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]