Doğum Sancısı Çeken Kadın Ambulansta Doğurdu

Batman'ın Gercüş ilçesinde ikamet eden Suriye uyruklu bir kadın, erken gelen doğum sancıları nedeniyle hastaneye kaldırılmak istenirken, ambulansta doğum yaptı.

Doğum Sancısı Çeken Kadın Ambulansta Doğurdu

Batman'ın Gercüş ilçesinde ikamet eden 27 yaşındaki Suriye asıllı Hediye Ali, erken gelen doğum sancıları nedeniyle hastaneye kaldırılmak istenirken, ambulansta doğum yaptı.

5 YIL ÖNCE BATMAN'A GELDİ

Yaklaşık 5 yıl önce Batman'ın Gercüş ilçesine yerleşen 27 yaşındaki Suriye asıllı Hediye Ali, erken gelen doğum sancıları nedeniyle komşusunun yardımıyla ambulansla Gercüş Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken yolda doğum yaparak, kız bebeği dünyaya getirdi.

"DOĞUM SANCILARIM BAŞLAYINCA ÇOK KORKTUM"

Hediye Ali, "Doğum sancılarım başladığında çok korktum. Eşim evde yoktu. Kayınvalidem ve kayınpederim vardı fakat onlarda çok yaşlı, yardım edebilecek durumda değillerdi. Komşuma haber verdim, hemen yardımıma koştu.

"SANCILAR BAŞLAYINCA DOĞUM AMBULANSTA GERÇEKLEŞTİ"

Gercüş Devlet Hastanesi'ni arayarak yardım istedi. Çok kısa bir zamanda ambulans kapıya geldi. Yardım ettiler bana. Doktor ve sağlık personelleri benimle çok ilgilendi. Birden kendimi emin ellerde hissettim. Doğum sancılarım sıklaşınca ambulansta doğum gerçekleşti.

"KENDİMİ İYİ HİSSETMEMİ SAĞLADILAR"

Görevli sağlık personellerinin ilgisini ve şefkatini yaşamım boyunca unutmayacağım, hep duacı olacağım. Annemi-babamı ve kardeşlerimi bana aratmadılar, kendimi iyi hissetmemi sağladılar. Devletin kurumunda böylesi bir ilgi-alaka beni çok memnun etti" dedi.

2.07.2015 - 17915Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]