Doğumdan Sonra Kilolar Neden Verilemiyor?

Sezeryan başta olmak üzere çeşitli faktörler doğum sonrasında kilo vermeyi zorlaştırıyor

Doğumdan Sonra Kilolar Neden Verilemiyor?
Doğum sürecinde alınan fazla kilolar ve yaşanan fiziksel değişimlerle ilgili konuşan TurkHealthTourism Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Acıkök önemli açıklamalarda bulundu.

Değişen beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik ve beraberinde doğum yöntemi olarak sezeryanın yaygınlaşması ile anne adaylarının kilo vermekte zorlandığını belirten Acıkök şunları söyledi:

"Anne olmak her kadının istediği, ancak bir taraftan da doğum sonrası kilolar nedeniyle çeşitli kaygılar yaşadığı bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzün beslenme alışkanlıkları, obezite, hareketsizlik, değişen çalışma koşulları ve bunlarla birlikte sezeryan doğumun yaygınlaşması ile anne adaylarının bu süreçte yeterli kiloyu veremediği görülüyor. Özellikle göbek bölgesinde simit görünümü, çatlaklar ve sarkmalarla ilgili vakalar arttı. Bu noktada çözüm, anne adaylarının beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmesi, mümkünse normal doğumu tercih etmesi ve doğumdan sonra düzenli spor yapmasıdır. Eğer istenilen ölçüde kilo verilemezse estetik cerrahi yöntemleri denenebilir. Göbek bölgesinde oluşan yağlar için liposuction, çatlaklar ve sarkmalar içinse karın germe en çok başvurulan yöntemler arasında. Doğumdan sonra göğüs sarkması yaşayanlar içinse protezsiz göğüs küçültme operasyonunu tavsiye ediyoruz "

Kenan Acıkök, doğum sonrası kilo verememe oranlarının yükseldiğine işaret ederek estetik ve plastik cerrahiye duyulan ilgiyi değerlendirdi. Uygulanan başarılı yöntemlere dikkat çeken Acıkök göbek bölgesinde oluşan yağlar için liposuction, çatlaklar ve sarkmalar içinse karın germe operasyonlarının kesin çözüm olduğunu söyledi.

"ANNELİĞİ ERTELEMEK ÇARE OLMAMALI "

Anne olmayı öteleyen kişilerin kaygılarına dikkat çeken TurkHealthTourism Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Acıkök şöyle konuştu:

"Eskiye nazaran doğum kilolarının yeteri ölçüde verilemediği bir gerçek. Çünkü günümüzün beslenme ve çalışma koşulları buna izin vermiyor. Ancak buna rağmen anneliği ertelemek çare olmamalı.Karın germe, liposuction ve göğüs estetiği operasyonları neticesinde annelik öncesi halinize geri dönmeniz mümkün. Gelişen estetik ve plastik cerrahisi yöntemleri kaygıları giderir nitelikte "

Acıkök, "Estetik operasyonlar güvenli mi? " sorusu ile ilgili de son yıllarda akıllarda soru işaretleri kalmadığını kaydetti.

ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ, KADINLARDA LİPOSUCTION

Erkeklerde saç ekimi yaygınlaşırken kadınlarda liposuction'ın trend hale geldiğini belirten Acıkök, "Estetik ve plastik cerrahi operasyonları günümüzde normal karşılanır hale geldi. Saç ekimi operasyonlarının TurkHairTrans'ın açıklamalarına göre son 6 yılda 4 kat arttığı biliniyor. Kadınlarda ise yaygın olarak başvurulan yöntem liposuction " diye konuştu.

Türkiye'ye yurt dışından gelen yoğun talebi değerlendiren Acıkök şunları söyledi:

"Tüm dünyada estetik ve plastik cerrahiye yönelik ilgi artıyor. Türkiye, bu konuda en başarılı ülkeler arasında. Gerek Avrupa'dan gerekse Ortadoğu ülkelerinden Türkiye'ye yoğun talep geldiğini söyleyebiliriz. Bu başarıda Türk doktorların önemli bir payı var. Ayrıca tüm sağlık hizmetleri için açıklanan rakamlara baktığımızda her yıl 250 binden hastanın Türkiye'ye sağlık için başvuruda bulunduğu görüyoruz. Tedavi maliyetlerinin 3'te 1 fiyatına olması da bu süreci olumlu etkiliyor "

13.3.2014 - 14003

İlgili Diğer Yazılar
Maskeyle sıcak havalarda serin kalmanın yolu var mı?
Maskeyle sıcak havalarda serin kalmanın yolu var mı?
Bireysel Emeklilikte Otomatik Katılım Sistemi ile Tanışın
"Havuz ve denizden değil tedbirsizlikten korkun"
"Havuz ve denizden değil tedbirsizlikten korkun"
Covid-19
Covid-19'a karşı ilk yerli sentez ilaç
Normalleşmeyi sağlıklı atlatmanın 2 püf noktası
Normalleşmeyi sağlıklı atlatmanın 2 püf noktası
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]