Doğumhaneden Mesajınız Var

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ege Doğumevi'ndeki bebeklerin dünyaya gelişi babaya ve aile yakınlarına cep telefonu mesajı ile bildiriliyor.

Doğumhaneden Mesajınız Var
İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ege Doğumevi'ndeki bebeklerin dünyaya gelişi babaya ve aile yakınlarına cep telefonu mesajı ile bildiriliyor. Hastane yöneticisi Prof. Dr. Abdullah Taşyurt, Ege Bölgesi ve İzmir'in büyük bölümüne hizmet veren doğumevinde günde ortalama 40 bebeğin dünyaya geldiğini belirtti.

Başta baba olmak üzere ailelerin anne adayı ve bebeğin sağlığını çok merak ettiğini ifade eden Taşyurt, başlattıkları SMS uygulaması sayesinde kısa sürede haber vermeyi amaçladıklarını söyledi.  Anne adayı servise yattığı andan itibaren durumundaki değişiklikleri ve dünyaya gelen bebeklerin müjdesini cep telefonu mesajıyla ilettiklerini ifade eden Taşyurt, hasta memnuniyeti ve konforunu artırmak istediklerini kaydetti.  Hasta ve yakınları ile iletişimi artırdıklarını da kaydeden Abdullah Taşyurt, babanın anne ve çocuğu görmeden doğumhaneden gelen mesajla bilgi alabildiğini ifade etti.

Aile yakınlarının da uygulamadan memnun kaldığını anlatan Prof. Taşyurt, "Doğumu dışarıda bekleyenlerin heyecanları az da olsa yatışıyor " dedi. "3 kilo 100 gram sağlıklı bir erkek bebek " Kemalpaşa'da yaşayan Bekir Gürle de bebeğinin doğum haberini telefon mesajıyla aldı. Gürle, eşi Fatma Gürle'yi kontrol için hastaneye götürdüğünü ve iş yerine döndüğünü anlattı. Yapılan muayenede bebeğin ters geldiğinin anlaşıldığını kaydeden Bekir Gürle, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Doktorlar tarafından acil sezaryen kararı alınmış. Bana da 'eşiniz sezaryene alındı' mesajı gönderildi. Haberi alır almaz hastaneye gittim. İkinci mesajla da 3 kilo 100 gram ağırlığında sağlık bir erkek bebeğimin olduğu bildirildi. Uygulama çok güzel. Doğum başladığında çalışıyordum. Bana çok büyük sürpriz oldu, mesajı alınca çok heyecanlandım. Bebeğimin sağlıklı dünyaya gelmesine vesile olan herkese çok teşekkür ederim. " Efsun Yılmaz - İzmir

25.4.2014 - 14355

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Gebeliğin Hangi Döneminde Diş Tedavisi Yapılmamalıdır ?
Gebeliğin Hangi Döneminde Diş Tedavisi Yapılmamalıdır ?
Sağlık Video İdrarda Gebelik Testi Ne Zaman Doğru Sonuç Verir ?
İdrarda Gebelik Testi Ne Zaman Doğru Sonuç Verir ?
Sağlık Video Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer ?
Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer ?
Sağlık Video Emzirme Döneminde Beslenme
Emzirme Döneminde Beslenme

 

[Hata Bildir]