Doğurmayan Kadın Sağlıklı Değildir"

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir, "Doğurmayan kadınlarda rahim ağzı kanseri 10 kat, emzirmeyen kadınlarda ise meme kanseri 4 kat daha fazla görülür.

Doğurmayan Kadın Sağlıklı Değildir
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir, "Doğurmayan kadınlarda rahim ağzı kanseri 10 kat, emzirmeyen kadınlarda ise meme kanseri 4 kat daha fazla görülür. Bu nedenle hanımlarımız doğurmaktan çekinmesin. Doğuran kadın sağlıklı bir kadındır." dedi.

SAÜ Tarih Öğrenci Topluluğunca Fen-Edebiyat Fakültesinde düzenlenen "Sağlıklı Yaşamayı Başarabilir miyiz?" konulu konferansta konuşan Akdemir, gebelik döneminde kadına ne kadar iyi muamele edilirse, doğacak çocuğunda da o derecede sağlıklı olacağını belirterek, "Bir toplumun en önemli yapıtaşı kadınlardır. Eğer biz kadınlarımıza iyi davranıp onları psikolojik olarak rahat ettirebilirsek, tüp bebek uygulamalarına dahi gerek kalmaz. Kadınlarımız rahat bir şekilde doğum yapar." şeklinde konuştu.

"Bir kadın ben doğuracağım diyorsa doğurur. Doğurmayan kadın da sağlıklı değildir" diyen Akdemir, şöyle konuştu:

"Doğumdan sonra en büyük içgüdü emme içgüdüsüdür. Anne ile bebek arasındaki o ilk temas çok önemli. Bebek doğduğu o ilk an hemen anneye verilmeli. O ilk temasla bile annenin sütü artıyor. Doğurmayan kadınlarda rahim ağzı kanseri 10 kat, emzirmeyen kadınlarda ise meme kanseri 4 kat daha fazla görülür. Bu nedenle hanımlarımız doğurmaktan çekinmesin. Doğuran kadın sağlıklı bir kadındır."

21.4.2016 - 20694

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]