Doğuştan Yemek Borusu Olmayan Bebek Yardım Bekliyor

Konya'da yaşayan 11 aylık Veli bebeğin doğuştan yemek borusu yok. Midesine şırınga yardımıyla mama verilen bebeğin tedavisi için annesi Türk halkından yardım bekliyor.

Konya'nın Ereğli ilçesinde yaşayan 11 aylık Veli bebeğin doğuştan yemek borusu yok. Bu yüzden karnının delinmesi sonucu midesine şırınga yardımıyla mama verilen bebeğin tedavisi için 30 bin lira gerekiyor.

İKİ AMELİYAT GEÇİRDİ

Doğduktan sonra iki ameliyat geçiren, önce karnı daha sonra da tükürüğünün boğazında kalmaması için boğazı delinen Veli Ömer Koç'a yapay bir yemek borusu gerekiyor. Maddi durumu olmayan aile 30 bin liranın toplanması için yardım bekliyor.

DOĞUMUNDAN 12 SAAT SONRA ANLAŞILDI

Konu ile ilgili açıklama yapan anne Sevgi Başaran, doğumundan 12 saat sonra oğlunun yemek borusu olmadığının anlaşıldığını ve iki gün sonra da ameliyat olduğunu anlatarak, "Karnına tüp yerleştirdiler, dışarıdan şırıngalar ile besliyorum. Sessiz çığlığımı tüm Türkiye'ye duyurmak istiyorum. Çocuğumun eziyet çekmesini istemiyorum. Beslenme hortumu tıkandığı zaman çocuğum aç kalıyor, kan şekeri düşüyor ve hastanelere geliyorum. Bu hastalığın çaresi var ama maddi olarak sıkıntıda olduğumuz için yaptıramıyorum." dedi.

''11 AYDIR HASTANELERDEYİZ''

Artık dayanacak gücünün kalmadığını dile getiren anne Başaran, "11 aydır hastanelerdeyiz. Çocuğumun boğazına da bir delik açtılar çünkü biriken tükrüğü atamıyordu. Bu sayede tükrüğü dışarı çıkıyor, oğlumun bu şekilde yaşamasını istemiyorum bir an önce ameliyat ile sağlığına kavuşmasını istiyorum. Tedavisi için 30 bin liraya ihtiyaç var. Yurt dışından yapay yemek borusu gelip midesine yerleştirilmesi gerekiyor. Çocuğumun gözümün önünde eriyip gitmesine razı olamıyorum. Türk halkına yalvarıyorum." ifadelerini kullandı.

"MİDEDEN HORTUMLA BESLENİYOR"

Veli Ömer bebeğin doktoru Zafer Yılmaz Öztürk, hastalığın tedavi edilmemesi halinde diğer organlarda da ek rahatsızlıkların meydana gelebileceğini dile getirdi. Doktor Öztürk, "Bebeğimiz doğuştan anne karnında yemek borusunun gelişmediği bir hastalığa sahip. Bu hastalık çok nadir görülüyor. Mide ile ağız arasında bağlantı olmadığı için belirtileri hemen doğumdan sonra ortaya çıkar, beslenmesini sağlamak için de mideye deri üzerinden bir delik açıldı. Bu çocuğumuzda bu sayede besleniyor. Cerrahi gerektiren bir hastalık olduğu için bebeğimiz İzmir'de ameliyat oldu. Beslenme de sorun olduğu için özel tıbbi mamalar ile mideden hortumla beslemeye devam ediyoruz. Bu hastalığın getirdiği bazı sıkıntılarda var şu an zaten Akciğer'in de enfeksiyon olduğu için tedavi ediyoruz, vücudunun diğer organlarında da ek rahatsızlıklar olabilir iyileşebilmesi için ameliyatları gerçekleşti daha iyi olması beklemeyi sürdürüyoruz." diye konuştu.

15.4.2017 - 26727

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]