Doktoruna Resimleriyle Teşekkür Etti!

Henüz 5 yaşındayken kronik böbrek yetmezliği tanısı konmuştu Victoria Tamasi Babic'e. Diyaliz tedavisi görmeye başladı, ancak yıllar içinde durumu ağırlaşınca organ nakline karar verildi.

Doktoruna Resimleriyle Teşekkür Etti!
Karaciğer naklini gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Remzi Emiroğlu'na minnettarlığını hastanede tedavi gördüğü dönemde yaptığı resimlerle dile getiren Babic, 15. resim sergisini de, yeniden dünyaya geldiği Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi'nde açtı…

Londra'da gerçekleştirilen ameliyatla 10 yaşında ikinci kez hayata tutundu Babic. Ancak mutluluğu yine pek uzun sürmedi, çünkü annesinin bağışladığı böbrek vücuda uyum sağlayamadı ve işlevini kaybetti. Tekrar diyaliz süreci başladı. Daha da kötüsü Babic'in karaciğerinde çok önemli bir sorun patlak verdi bu kez. Karaciğerde safra yollarının kendi kendini harap ettiği bir hastalık olan sklerozan kolanjit tanısı kondu. Zaman kaybetmeden böbrek ve karaciğer nakli olması gerekti, aksi halde ölümü çok yakındı! Bunun üzerine 14 yaşında Paris'te kadavradan alınan organlarla hem karaciğer hem de ikinci kez böbrek nakli oldu.

BİRÇOK HASTANE GERİ ÇEVİRDİ

Başarılı geçen operasyonun ardından evlenen ve şimdi 12 yaşında bir oğlu olan Babic'in 2.5 yıl öncesine kadar durumu iyiydi, ancak siroz teşhisiyle dünyası karardı bu kez de. Acil karaciğer nakli olması gerekiyordu. Sırbistanlı Babic "Bunun üzerine birçok hastaneye başvurdum, ancak ölüm riski olması nedeniyle kabul edilmedi. Bu süreçte internetten birçok hekim araştırdım ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Remzi Emiroğlu'nun fotoğrafındaki o güler yüzünü gördüğümde içimde bir umut doğdu ve iyileşeceğimi hissettim " diyor.

TÜRK HEKİME MİNNETTARLIĞIN ESERİ!

42 yaşındaki Sırbistanlı kadın ressam Victoria Tamasi Babic'in 'ölüm riski çok yüksek' denilerek geri çevrilen naklini Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Remzi Emiroğlu başarıyla gerçekleştirdi. Teyzesinin kızından alınan karaciğerin bir bölümü başarıyla nakledildi. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Remzi Emiroğlu "Söz konusu hayat ise risk almak gerekiyor. Hastamız ameliyatın ardından safra yolları enfeksiyonu geçirdi ama düzeldi " derken, Babic hekimine minnettarlığını 15. Resim Sergisi ile gösterdi.

15. RESİM SERGİSİ'Nİ NAKİL OLDUĞU HASTANEDE AÇTI!

Hastanede kaldığı sürede birçok resim yaptı Sırbistanlı kadın ressam. "Yüzeye Doğru " adlı sergide kendisine ait 16 yağlı boya tablo ile oğluna ait 4 karikatüre yer veren Victoria Tamasi Babic, "Sergi derinden yüzeye doğru ruhumu yansıtıyor. Ameliyattan önce dipteydim ve her şey kapkaranlıktı. Doktorum Prof. Remzi Emiroğlu çok riskli bir ameliyat olmasına karşın beni yüzeye çıkardı, bir kez daha hayata bağladı. Ona minnettarlığımı böyle dile getirmek istedim " dedi. Duygu ve minnet yüklü "Yüzeye doğru " resim sergisi Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi'nde ziyaretçilere bir soluk aldırdı.

9.11.2018 - 36416

İlgili Diğer Yazılar
Böbrek Yetmezliği Gittikçe Artıyor!
Böbrek Yetmezliği Gittikçe Artıyor!
60 Bin Böbrek Hastası Nakil Beklerken Sadece 2.500
60 Bin Böbrek Hastası Nakil Beklerken Sadece 2.500'üne Nakil Yapılıyor!
Konuyla İlgili Sorular
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]