Down Sendromlu Çocuklar'dan Muhteşem Oyun:

Kağıthane'de down sendromlu çocuklar Dünya Engelliler Haftası kapsamında sahneledikleri 'Canım Ailem' adlı tiyatro oyunuyla muhteşem bir performans gösterdi.

Down Sendromlu Çocuklar'dan Muhteşem Oyun:

Salonu dolduran izleyicilerden yoğun alkış alan oyunda Rüştü Rençber gibi iyi kaleci olmak isteyen down sendromlu bir gencin yaşadıkları anlatılıyor.

Kağıthane Belediyesi'nin Sultan Selim Kültür Merkezi anlamlı bir gösteriye ev sahipliği yaptı. Down sendromlu çocuklar, Dünya Engelliler Haftası kapsamında 'Canım Ailem' adlı tiyatro oyununu sahneledi. Rollerini başarılı şekilde oynayan çocuklar, salonu dolduran seyircilerden yoğun alkış aldı.

Halil Doğan'ın yazdığı ve Arzu Uygur Doğan'ın yönettiği oyunda; futbolsever bir ailenin 5 çocuğundan biri olan down sendromlu Metin'in idolü milli kaleci Rüştü Rençber gibi iyi bir kaleci olmak istemesinin öyküsü anlatıldı. Metin'in bu idealine her zaman destek olan ama bir yandan da maddi zorluklarla boğuşan ailesiyle yaşadığı sıcak ilişki ise seyircilere zaman zaman duygulu anlar yaşattı.

Oyunu, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç da izledi. Programın sonunda söz alan Başkan Fazlı Kılıç; ''Engelli vatandaşlarımızı hayatın farklı alanlarında görmek bizleri oldukça mutlu ediyor. Burada bu yetenekli çocuklarımız engelli vatandaşlarımıza cesaret örneği oluşturacak bir oyun sergilediler. Çocuklarımızı, gençlerimizi sergiledikleri performanslarından dolayı kutluyorum, emeği geçenlere de teşekkür ediyorum.'' dedi. Başkan Kılıç , oyunda rol alan çocuklarla bol bol sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

8.12.2016 - 24597Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]