Dpü'de Radyoterapi ve Medikal Onkoloji Ünitesi Açıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, "Bugün hamdolsun ışınla kanser tedavisini yapacak düzeye gelmiş bulunuyoruz.

Dpü'de Radyoterapi ve Medikal Onkoloji Ünitesi Açıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, "Bugün hamdolsun ışınla kanser tedavisini yapacak düzeye gelmiş bulunuyoruz. İlimizden dışarıya sevk edilen hasta sayısı her geçen gün biraz daha azalıyor." dedi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Radyoterapi ve Medikal Onkoloji Ünitesi, törenle hizmete açıldı.

Kavuncu, törende yaptığı konuşmada, Radyoterapi ve Medikal Onkoloji Ünitesinin, zorlu bir sürecin ardından Kütahya'da açılabildiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığının, söz konusu ünitelerin bir planlama dahilinde bazı bölge ve illerde açılmasına izin verdiğini anlatan Kavuncu, "Yaklaşık iki yıla yakın bir hazırlık sonrasında ünitenin açılabilmesi için bugünlere geldik. Bu işe başlangıç veren ve açılışına kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kavuncu, bunların büyük maliyetli cihazların alınmasını gerektiren ve görev yapacak sağlık personeli bakımından önemli üniteler olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Açılışını yaptığımız ünitelerle inşallah insanımıza sıcak bir dokunuşu ve sıcak bir eli uzatacağız. İlimizde sağlıkta büyük gelişmeler oluyor. Bundan 10 sene önce sağlıktaki şu değişim ve dönüşümlerden önce bir MR filmi için belki de üç ay sıra beklendiğini, Eskişehir ve Ankara'ya gidilmek zorunda kalındığını, bırakın MR filmini bir troid, guatr testi için de başka illere gitmek zorunda kalındığını herkes yakinen hatırlar. Bugün hamdolsun ışınla kanser tedavisini yapacak düzeye gelmiş bulunuyoruz. İlimizden dışarıya sevk edilen hasta sayısı her geçen gün biraz daha azalıyor. Hastalarımız en çok ışın tedavisi için il dışına gidiyordu. İnşallah bu üniteler sayesinde bu sıkıntıdan kurtulmuş olacaklar. Yapılacak yeni şehir hastanemiz için de çalışmalarımız devam ediyor. Ancak bu süreç içerisinde boş durmuyor, hastanemize gerekli hizmetleri sağlamaya devam ediyoruz."

Vali Ahmet Hamdi Nayir de illerin refah seviyesini belirleyen ana unsurların başında sağlık imkanlarının geldiğini belirterek, Kütahya'nın sağlık alanında da büyümesi ve gelişmesi için çalıştıklarını söyledi.

Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Sabahattin Altıntaş ise açılışı yapılan ünite hakkında bilgiler verdi.

Törene, AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı ve Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da katıldı.

21.11.2016 - 24200Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]