Dr. Koray Erdoğan: Saç ekimi yüzün çerçevesini yeniden oluşturur

Saç ekim uzmanı Dr. Koray Erdoğan, saçların dönülmesi durumunda yaptıkları ekimle yüze de daha dengeli ve estetik bir görünüm kazandırdıklarını söyledi.

Dr. Koray Erdoğan: Saç ekimi yüzün çerçevesini yeniden oluşturur

Saç ekim uzmanı Dr. Koray Erdoğan, saçların dönülmesi durumunda yaptıkları ekimle yüze de daha dengeli  ve estetik bir görünüm kazandırdıklarını söyledi. Dr. Erdoğan, "İyi bir saç tasarımı yüzün çerçevesini yeniden oluşturur, bütününde de inanılmaz farklar yaratır" dedi.

ASMED Özel Tıp Merkezi Medikal Direktörü Dr. Koray Erdoğan, erkeklerin hayatlarını değiştiren en önemli estetik müdahale saç ekimi olduğunu belirterek "Saçlarınızı kaybetmeye başladığınızda hem bir erkeğin iyi görünmesinde baş rolü oynayan, hem de olduğundan daha yaşlı algılanmasına engel olan başlıca donanımınızı, tabiri caizse doğal aksesuarınızı yitiriyorsunuz. Saç ekiminin giderek yaygınlaşmasının altında da bu sondan kaçma isteği yatıyor. Tam da bu noktada ekimin nasıl yapıldığı büyük önem taşıyor" dedi.

Dr. Erdoğan, "Saç ekimi için başvuran hastaların genellikle tek istedikleri eski görünümlerine kavuşmak oluyor. Bunu yapmak saç ekimi yapan doktorlar açısından kolay ve doğru değil. Saç ekimi son tahlilde tıpkı burun düzeltme, çene uzatma gibi estetik bir müdahaledir. Tıpkı herkesin kendi burnu ya da çenesinin mükemmel olmaması gibi saçları da daha doğrusu yüzünü çevreleyen saç çizgisi de mükemmel olmayabilir. Yani eski hal, ille de en yakışan hal değildir" diye konuştu.

DOKTORUN BAKIŞ AÇISI VE DENEYİMİ ÖNEMLİ

Saç ekimi sırasında yapılacak doğru tasarımın, bütün saç kusurlarını ortadan kaldırmakla kalmadığını kaydeden Dr. Erdoğan, iyi bir saç tasarımının yüzün çerçevesini yeniden oluşturduğu için bütününde de inanılmaz farklar yarattığı aktardı. Dr. Erdoğan, "Ne tür farklardan söz ettiğimi açmamda yarar var. Örneğin "frontline" dediğim saç çizgisiyle oynayarak burnu daha büyük veya daha küçük göstermek mümkün. Saç çizgisini aşağı aldığımda, burnunuz daha büyük algılanıyor. Çeneniz sivriyse ve ben düz bir frontline çizersem, daha da sivri görünmesini sağlıyorum ama "V" biçimi verirsem, dengeliyorum; çenenizin sivriliği artık göze batmıyor. Elbette bunu yapmak, tümüyle doktorun estetik bakış açısını ve deneyimini gerektiriyor" ifadelerini kullandı.

19.4.2023 - 65042Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]