Dünyagöz Hastanesi "Konuşan Eller" Projesi Ödüllendirildi!

Dünyagöz Hastaneler Grubu işitme engelli vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak amacıyla çalışanları için başlattığı işaret dili eğitimini kapsayan 'Konuşan Eller' projesi Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu tarafından onur ödülüne layık görüldü.

Dünyagöz Hastanesi

Türkiye’nin ilk branş hastanesi Dünyagöz Hastaneler Grubu, işitme engellilerin yaşam kalitesini arttırabilmek ve işitme engelli hastalara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla hastane çalışanlarına işaret dili eğitimi verilmesini kapsayan “Konuşan Eller” projesi, Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu tarafından onur ödülüne layık görüldü.


Yurtiçi ve yurtdışında toplam 15 merkezde sağlık hizmetlerini çağdaş yönetim anlayışıyla sürdüren ve 11 ayrı lisanda hizmet veren Dünyagöz Hastaneler Grubu, Nisan 2010’dan itibaren işitme engelli vatandaşların hastanelerinden daha iyi hizmet alabilmesini sağlamak amacıyla 12’nci dil olarak “işaret dili”ni belirledi.


İlk olarak Dünyagöz Ataköy Hastanesi’nde başlayan projede, 3 ay boyunca hastanenin çeşitli birimlerinde çalışan personele Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu tarafından işaret dili eğitimi verildi. Böylece Dünyagöz Hastaneler Grubu işitme engelliler için yaşamsal öneme sahip olan işaret dili eğitimlerine başlayan ilk özel sağlık kuruluşu oldu.


Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu tarafından 3.Uluslararası İşitme Engelliler Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen gecede, uluslararası birçok sivil toplum kuruluşu ödül alırken, Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun projesi de onur ödülüne layık görüldü.


Dünyagöz Hastaneler Grubu Pazarlama ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Deniz Tünay; “2010 yılı sonuna kadar toplam 10 hastanede minimum 30 personelimizin işaret dilini öğrenmesi hedeflenen proje sayesinde Dünyagöz Hastaneleri’ne gelen işitme engelli hastalarımız; karşılanma, kayıt işlemleri, muayene süreçleri ve ameliyat hizmetlerini zorlanmadan alabilecekler. Eğitim projesinin bir sonraki aşamasında “İşaret Dili Eğitim Akademisi” adı altında oluşturulacak birim ile, eğitimler ücretsiz olarak tüm sağlık profesyonellerine ve halka açılacak” dedi.

 

19.10.2010 - 2591Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?
Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?

 

[Hata Bildir]