Dünyagöz Hd Görüş Kalitesini İzmit'e Getirdi!

Dünyaca ünlü isimlerin görme sorununu çözen Intralase Lasik Yöntemi İzmit'te Dünyagöz Hd Kalitesini İzmit'e getirdi.

Dünyagöz Hd Görüş Kalitesini İzmit'e Getirdi!

Brad Pitt, Elton John, Nicole Kidman gibi pek çok ünlü ismin görme bozlukluklarına çare olan Intralase Lasik yöntemini Türkiye’yle tanıştırarak ‘gözde HD kalitesi’ dönemini başlatan Dünyagöz Hastaneler Grubu, bıçaksız lazer tedavisinde İzmit’te de yeni bir dönemin öncüsü oldu. Dünyagöz İzmit Hastanesi’nin faaliyetlerinin anlatıldığı basın toplantısında HD kalitesinde görebilme kalitesi sağlayan “Intralase” yöntemi kullanılarak canlı lazer ameliyatı yapıldı.


Dünyagöz Hastanesi, gözlüklerinden kısa sürede kurtulmak ve bıçaksız tedavi yöntemi ile kaliteli bir görüşe sahip olmak isteyen İzmitlileri çok özel bir tedavi seçeneğiyle tanıştırdı. Türkiye’de 2004 yılında, Amerika gibi gelişmiş ülkelerle aynı anda, ilk defa Dünyagöz’de uygulanmaya başlayan ve gözde adeta HD kalitesini sağlayan Intralase Lasik yöntemi, artık İzmit’li hastalara da çare olacak. Aralarında Brad Pitt, Elton John, Nicole Kidman gibi dünyaca ünlü isimlerin de bulunduğu dünyada 8 milyon kişiye uygulanan ve görme kalitesinde yüzde 120’ye varan başarı sağlayan tedavi Dünyagöz İzmit Hastanesi’nde yapılan canlı lazer ameliyatıyla İzmitliler’e tanıtıldı.


İzmit Ve Körfez Bölgesi’nde Öncü


Canlı izlenen ameliyat öncesi Dünyagöz Hastaneler Grubu İcra Kurulu Üyesi Gülferi Yıldırım Öğün ve Dünyagöz İzmit Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. Orhan Elibol’un da katıldığı basın toplantısında Dünyagöz Grubu’nun faaliyetleri ve İzmit ve Körfez bölgesindeki hedefleri anlatıldı. Dünyagöz için İzmit ve Körfez Bölgeleri’nin önemine değinen Öğün şöyle konuştu: “1996 yılında hizmet vermeye başlayan Dünyagöz, Türkiye’de yeni bir dönemin öncüsü oldu. Yurt içi ve yurtdışında toplam 16 merkezde hizmet veren grubumuz sürekli yenilenen eksiksiz teknolojisi, alanında uzman doktorlardan oluşan 120 kişilik dev bir medikal kadromuz ve çağdaş yönetim anlayışıyla kısa sürede dünyanın sayılı birkaç merkezi arasındaki yerini aldı. Dünyagöz Grubu bundan sonra da Türkiye ve dünyada büyümeye devam edecek. Büyüme stratejilerimizde İzmit ve Körfez bölgesi Dünyagöz için büyük önem taşıyor. Dünyagöz son teknolojiyi kullanarak göz tedavisinde yarattığı farkla İzmit ve Körfez bölgesinde de öncü olmayı hedefliyor.”


Günde 40 Lazer Ameliyatı


Dünyagöz İzmit Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. Orhan Elibol ise Dünyagöz İzmit Hastanesi’nin faaliyetlerine değindi. 2 yıldan bu yana Kocaelililere 19 ayrı branşta 365 gün 24 saat uzman hekim kadrosuyla hizmet verdiklerini belirten Elibol sözlerini şöyle sürdürdü: “Katarakttan, lazere, retina tedavisinden, şaşlılık tedavisine,keratakonus, protez göz, göz estetiği ve botoksa kadar pek çok branşta hizmet veriyoruz. Dünyagöz Hastaneler Grubu diğer merkezlerinde olduğu gibi İzmit Dünyagöz'de de tüm tetkik ve tedavileri son teknolojik cihazlar kullanılarak gerçekleştiriliyor. Günde 150 kişiye poliklinik hizmeti sağlıyoruz. 2000 m2 alan üzerine kurulu hastanemizde 3 ameliyathane, 7 hasta odası, 5 muayene odası ve 11 hasta yatağı bulunuyor. Günde 40 genel göz ve lazer ameliyatı yapıyoruz. Ayda ortalama 2 bin 500 yılda ise 35 bin hastaya bakıyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ile anlaşmamız da bulunuyor.”


Bıçaksız Lazer İzmit’te


Dünya genelinde 8 milyondan fazla göze uygulanan son teknoloji ve pratik intralase ‘’bıçaksız lazer’’ teknolojisinin de Dünyagöz öncülüğünde İzmitliler’in hizmetinde olduğunu belirten Elibol, “Göz ameliyatlarında bıçaklara veda ettiğimiz bir dönem başlatıyoruz. Hastanemizin Refraktif cerrahi uzmanlarımız Op. Dr Yusuf Yıldırım ve Op. Dr Özcan Keskin tarafından hastanemizde lazer ameliyatlarımız gerçekleşitirilmektedir.” dedi.


Canlı Göz Ameliyatı


Konuşmaların ardından basın mensupları Dünyagöz İzmit Hastanesi Refraktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yusuf Yıldırım tarafından gerçekleştirilen Intralase Lasik ameliyatını izleme şansı buldu. Ameliyatın her aşaması Op. Dr. Özcan Keskin tarafından detaylı olarak anlatıldı. Intralase tedavisinin bilgisayar kontrolünde ve saniyeler içinde bıçaksız bir operasyonla gerçekleştirildiğini söyleyen Özcan Keskin “Tüm dünyada lazer tedavilerinde en yaygın uygulanan yöntem “LASIK” dir. Lasik’in en hassas aşaması, gözün saydam kornea tabaksında ince bir kapakçık oluşturulmasıdır. Lasik yönteminin ilk yıllarından bu yana bu kapakçık mekanik bıçaklı bir cihazla oluşturulmaktaydı. Oysa günümüzde gelinen en son ve en güvenilir nokta INTRALASE lazer teknolojisi ile bu kapakçığın bıçak kullanılmadan lazer ışınlarıyla yüzde 100 güvenli bir şekilde oluşturulmasıdır. Bu teknoloji sayesinde hastalarımız ameliyat sonrasında doktorumuzun muayenede tespit ettiklerinin dışında herhangi bir sürprizle karşılaşmıyor “dedi.


Hastaya 11 Ayrı Tetkik


Op. Dr. Özcan Keskin lazerli göz tedavisinde dikkat edilmesi gereken önemli noktaları şöyle anlattı: “Lazer tedavisinde önemli olan doğru hastanın tespitidir. Son teknolojik yöntemlerle 11 ayrı tetikle göz yapısı incelenir. Kornea haritalarından, göz tansiyonuna, retina analizinden, sistemik hastalıklara kadar varan detaylı bir inceleme ve verilerin bu konuda tecrübe sahibi bir doktor tarafından doğru değerlendirilmesi sonucu lazere karar verilir”


Hasta Daha Hızlı İyileşiyor


Canlı lazer ameliyatın ardından soruları yanıtlayan Op. Dr. Yusuf Yıldırım: Intralase yönteminin bıçaklı teknolojilerde ameliyat esnasında yaşanan komplikasyonları, gece görüşündeki sorunları, hedeflenen numara düzeltmesinin sağlanamaması gibi riskleri de ortadan kaldırdığını vurguladı. Yıldırım şöyle konuştu: “Bu teknoloji sayesinde hastalar, ameliyat sonrasında muayanede tespit ettiğimiz sorunlar dışında herhangi bir sürprizle karşılaşmıyor.


Ameliyat süreci hem hasta hem de biz doktorlar açısından oldukça güvenli ve rahat geçiyor. Ayrıca başarı oranı bakımından da hastalar, mükemmel görme kalitesine kavuşturuluyor. Bu tedavide her şey hastanın kişisel görüş kalitesi temel alınarak gerçekleştiriliyor. Yapılan tetkikler sonucunda hastanın kişisel görüş analizi çıkartılıyor. Daha sonra elde edilen tüm dijital bilgiler eşliğinde tedavi tasarlanıyor. Intralase uygulanan lazer tedavisi sonucunda iyileşme de daha hızlı oluyor. Hasta, operasyonun yapıldığı sedyeden kalkar kalkmaz kol saatindeki rakamları okuyabilir bir hale geliyor. Bu inanılmaz teknoloji sayesinde çok daha faza insan gözlüklerinden kurtulma şansı yakaladı.”


Bıçaksız Intra Lasik yöntemiyle görsel sonuçların daha tatminkâr olduğunu dile getiren Op.Dr. Yusuf Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:“Görsel açıdan yaşanan mükemmel sonuçlar kadar bu görme kalitesinin devamlılığı da önemli. İnter Lasik yönteminde kullanılan cihazlar ise FDA ( Amerikan Sağlık İdaresi ) onaylı son jenerasyon lazer cihazı olma özelliğini taşıyor

15.10.2010 - 2537Dünyagöz Hd Görüş Kalitesini İzmit'e Getirdi! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Fatma Soyer dedi ki;
28.01.2011

Arzu Bildik dedi ki;
28.11.2010

Konuyla İlgili Sorular

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]