Duruş Bozukluğu Tehdit Ediyor!

2014 yılı TÜİK verilerine göre Türkiye'de bireylerin yaşadığı ilk 5 sağlık problemi arasında bel/boyun/sırt ağrısı, bel/boyun fıtığı ve kifoz gibi omurga hastalıkları %33 ile birinci sırada. Bu artışın en önemli nedeni ise omurganın 1 numaralı düşmanı olan duruş bozukluğu.

Duruş Bozukluğu Tehdit Ediyor!

Özellikle masa başı çalışanların, insan anatomisi ile uyumlu olmayan sağlıksız koltuklarda öne, sağa veya sola doğru eğik oturması, omurgada eğrilik ile sonuçlanarak kifoz ve skolyoz gibi korkutucu omurga hastalıklarına neden oluyor. Bu hastalıklarla ilgili en sıkıntılı durum ise geceler boyu süren ağrılara katlanma mecburiyetinden ziyade öz güven eksikliğine yol açması. Öz güven eksikliğine yol açıyor çünkü düşük omuzlar ve kambur bir sırt, kişinin ruh haline yansıyarak sosyal hayattan uzaklaştırıyor.

Artık bir çok aktiviteyi oturarak gerçekleştirdiğimiz bu teknoloji çağında, insanların otururken sağlığını kaybetmemesi adına yenilikçi ürünler geliştiren Beddo, duruş bozukluğunun yarattığı olumsuzlukları fark ederek , dik durmayı destekleyen ve postür bozukluklarını önlemeye yardımcı olan Beddo Dik Duruş Aparatını geliştirdi.

Masa başı çalışanlar arasında hızlı bir popülariteye sahip olan Beddo Dik Duruş Aparatını Beddo yetkilisi Can Yılmaz Bey'e konuyu sorduk. Can Yılmaz Bey geliştirdikleri yeni ürünün minimalist bir tasarıma sahip olduğunu, böylece basit ve pratik bir kullanım imkanı sunduğunu söyledi. İster kıyafetin altından ister kıyafetin üzerinden rahatça giyilebilen Beddo, omuzları hafif geriye doğru çekerek , kullanıcıya sürekli dik durması gerektiğini hiç rahatsız etmeden otomatik olarak hatırlatıyor.

Beddo ile dik durarak, duruş bozukluklarından kaçınmak başta kifoz ve skolyoz gibi omurga hastalıkları olmak üzere boyun , sırt ve bel ağrılarını da önlemeye yardımcı oluyor. Prof Dr Fahri Ökten'nin engin tecrübesinden faydalanarak tasarlanan Beddo Dik Duruş Aparatı, duruş bozukluğundan şikayet eden herkesin bir göz atması gereken yararlı bir ürün.

21.6.2018 - 33738

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Skandal! Tuz Diye Plastik Yediriyorlar!
Skandal! Tuz Diye Plastik Yediriyorlar!
Hastalarıyla Yaşadığı İlginç Anları Paylaşan Birbirinden Komik Doktorlar
Hastalarıyla Yaşadığı İlginç Anları Paylaşan Birbirinden Komik Doktorlar
İdrar Renginiz Bordo ise Dikkat! Kötü Hastalığın Habercisi Olabilir
İdrar Renginiz Bordo ise Dikkat! Kötü Hastalığın Habercisi Olabilir

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]