Ege'de "Melanom ve Melanom Dışı Deri Kanserleri Sempozyumu" düzenlenecek

"XXI. Ege Onkoloji Günleri" kapsamında "Melanom ve Melanom Dışı Deri Kanserleri Sempozyumu" 30-31 Mart, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhiddin Erel Amfisinde gerçekleştirilecek.

Ege'de

Ege Üniversitesi Kanserle Savaş Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Ayfer Haydaroğlu, "Melanomların moleküler ve genetik tanısındaki yenilikler sistemik tedavilerine büyük olanaklar sağlamaktadır. Melanomların erken tanısında, cerrahisinde, adjuvan tedavilerinde son yenilikler, immunoterapi, hedefe yönelik tedaviler ve destek tedaviler üzerinde etraflıca durulacaktır" dedi.

E.Ü Kanserle Savaş Araştırma Uygulama Merkezi'nin gerçekleştireceği sempozyumun ilk gününde Uzm. Dr. Gül Kitapçıoğlu, Prof. Dr. Işıl Karaaslan, Prof. Dr. Taner Akalın, Prof. Dr. Işıl Somalı, Prof. Dr. Tahir Gürler; hastalığın risk faktörleri ve korunma yolları, melanomda klinik özellikler ve erken tanı, melanomda tedavi yöntemleri gibi konularda bilgi verecek.

Sempozyumun ikinci gününde ise melanom dışı kanserlerle ilgili; radyoterapi, medikal ve cerrahi tedavi, patoloji konularında Doç. Dr. Peyker Temiz, Doç. Dr. Yiğit Tiftikçioğlu, Prof. Dr. Fadime Akman konuşma yapacak.(

23.02.2017 - 25965Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]