Eğlenerek nefes almayı öğreniyorlar

Nevşehir'de özel nefes terapi merkezi uyguladığı eğlenceli seanslarla insanlara doğru ve sağlıklı nefes almayı öğretiyor.

Eğlenerek nefes almayı öğreniyorlar

- Eğlenerek nefes almayı öğreniyorlar

NEVŞEHİR - Nevşehir'de özel nefes terapi merkezi uyguladığı eğlenceli seanslarla insanlara doğru ve sağlıklı nefes almayı öğretiyor.

Nefes eğitmeni Zehra Yaman; eğitime gelen kişilere önce nefesin ne olduğunu anlatıyor, daha sonra çeşitli egzersizler ile doğru ve sağlıklı nefes almayı öğretiyor. Çeşitli aktivitelerin de yer aldığı nefes eğitiminde katılımcılar, günlük yaşamlarında nasıl doğru nefes almayı öğreniyor. Sürekli nefes terapisine katılan Zeliha Şahin; "Nefes terapilerine katıldığımda, her defasında farkı şeyler yaşıyorum. Bu gün en zorlandığım seanslardan birisi. Nefes, bence kendim. Çünkü seansa farklı bir niyet ile başladım. Ama gittiğim nokta çok farklı bir yer oldu. Ben içimde yönlendiriliyormuşum, onu fark ettim" dedi. İlk defa nefes seansına katıldığını söyleyen Dihan Yeliz Cinur da yaptığı açıklamada; "İlk başta ortama çok zor adapte oldum. Nefesler ve müzik rahatsız etti. Bir an yapamayacağımı düşündüm. Daha sonra nasıl başlayıp, bittiğini anlamadım" ifadelerini kullandı.

Uzun zamandır nefes seanslarına ve eğitimlerine devam ettiklerini söyleyen Nefes Terapi Eğitmeni Zehra Yaman, nefesin hayatta en çok ihtiyaç duyulan şey olduğunu söyledi. Yaman; "Nefesi hatırladığımızda gerçekten yaşamaya başladığımız anı hatırlatıyor. Nefes bir derya deniz, bu konuda aktaracak çok şey var. Nefesi benliğimiz ile özümüz ile birleştirdiğimizde, nefesi duygulara ve zihnimize aktardığımızda kendimizi buluyoruz. Nefesimizi koruduğumuz zaman yaşamaya başlıyoruz" dedi.

Nefesin yaşam anlamına geldiğini söyleyen Nefes Eğitmeni İsmet Erdoğmuş ise; hayatın nefesle başladığını ve nefesle biteceğini söyledi. Erdoğmuş; "Nasıl nefes alıyorsak, öyle yaşıyoruz. Onun için açık bir nefes, bağlantılı bir nefes çok önemli. Nefes şifa demek" şeklinde konutu.

18.9.2023 - 83666Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]