Ekim ayında Kız Kulesi Pespembe!

Dünya Meme Kanseri bilinçlendirme ayı kapsamında Europa Donna Türkiye halkı bilinçlendirmek için bir basın toplantısı düzenledi.

Ekim ayında Kız Kulesi Pespembe!

Dünyada olduğu gibi Ülkemizde de meme kanseri görülme oranı çok yüksektir. Her 8 kadından birine meme kanseri tanısı konmaktadır. Erken teşhiste iyileşme oranı %90’ ın üzerindedir.
 
Meme kanseri konusuna kadınların dikkatini çekerek erken tanı ve teşhis için yönlendirmek, tanı almış hastaları da tedavileri konusunda cesaretlendirmek amacıyla “Harekete Geç! Hikayeni Gönder!” projesi geliştirilmiştir. Proje detayları Kasım ayı başında yapılacak basın toplantısı ile duyurulacaktır.
 
Proje kapsamında, 10 Ekim 2010 Pazar akşamından itibaren Ekim ayı boyunca Kız Kulesi pembe aydınlatılacaktır.
 
Erken teşhisle meme kanseri tedavisinde tedavi oranının yüksek olduğuna, kendisi de bu hastalığı yaşamış bir kadın olarak dikkat çeken Europa Donna Türkiye Başkanı Violet Aroyo Ekim Ayı Meme Kanseri bilinçlendirme çalışmaları kapsamında aşağıdaki mesajları iletmektedir;
 
“Meme kanseri hastalığını hem hasta, hem hasta yakını olarak yaşamış bir kadın olarak Avrupa’nın en büyük meme kanseri hasta organizasyonu olan Europa Donna’ yı yıllar önce arkadaşlarımız ile Türkiye’ye getirmeye karar verdiğimizde yüreğimizin  bize  gösterdiği hedef şuydu; meme kanseri konusunda kaç kadını bilinçlendirip hayatını kurtarabilirsek , Tanrı’ nın bize  bahşettiği ömrümüz o kadar uzayacak.

Belki yapmakta olduğumuz farkındalık çalışmaları da bir çok kadının hayatını kurtarmaya vesile olacak. Meme kanseri nedeni ile annemi, teyzelerimi kaybettim, ama bir kız çocuğu annesi olarak hedefim kadınların bilginin ışığında uzun yıllar yaşamasına destek verebilmek.
 
Kız Kulesi’nin pembe aydınlatılması ile erken teşhisle tedavi edilebilir bir hastalık olan meme kanserine dikkat çekmek istiyoruz. Tüm kadınlarımıza, genç kızlarımıza seslenmek istiyoruz; kontrollerinizi yaptırın, arkadaşlarınızı, annelerinizi, teyzelerinizi, kızlarınızı uyarın, harekete geçirin, harekete geçin.  Bunu yapmak için bu hastalığı yaşamış olmak, genlerinden dolayı risk grubunda olmak şart değil, kadın olmak ve kadını sevmek yeterli. Unutmayın; bugun  her sekiz kadından biri bu hastalıkla bir şekilde yüzleşiyor.”

12.10.2010 - 2511Ekim ayında Kız Kulesi Pespembe! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Gülin Karan dedi ki;
25.10.2010

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]