Emekli Öğretmen Oganlarıyla 3 Kişiye Can Oldu

ESKİŞEHİR'de Düşme sonucunda yaralanan ve kaldırıldığı Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen emekli öğretmen 75 yaşındaki Arif Ören'in 2 böbreği ve karaciğeri Ankara'da 3 kişiye nakledildi.

Emekli Öğretmen Oganlarıyla 3 Kişiye Can Oldu
ESKİŞEHİR'de Düşme sonucunda yaralanan ve kaldırıldığı Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen emekli öğretmen 75 yaşındaki Arif Ören'in 2 böbreği ve karaciğeri Ankara'da 3 kişiye nakledildi.

Eskişehir'de ikamet eden emekli fizik öğretmeni Arif Ören düşme sonucunda yaralandı. Beyin kanaması geçiren Ören, Eskişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede tedaviye alınan Arif Ören'in beyin ölümü gerçekleşti. Yakınları, Ören'in organlarını bağışladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi Organ Nakli ekibi Eskişehir'e gelerek Ören'in 2 böbreği ile karaciğerini yapılan operasyonla alıp Ankara'ya götürdü. Ören'in bir böbreği Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki bir hastaya, diğer böbrek ve karaciğer de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde organ bekleyen 2 hastaya nakledildi.  

Arif Ören'in kızı Neşe Mızraklı, babasının geçen hafta düşme sonucunda yaralandığı ve kaldırıldığı Eskişehir Devlet Hastanesi'nde beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine organlarını bağışladıklarını söyledi. Mızraklı şöyle konuştu:

"Babam fizik öğretmeniydi. Hayatı boyunca vatanına ve milletine yararlı olmaya çalıştı. Geçen hafta düştü. Beyin kanaması geçirdi ve beyin ölümü gerçekleşti. Babam ölürken de insanlara faydalı oldu. 3 kişinin canını kurtardı. Böbreklerini ve karaciğerinin diğer hastalara bağışlanması konusunda sağolsun Eskişehir Devlet Hastanesi yetkilileri bizden gerekli izinleri alarak 3 kişiye can verilmesini sağladılar. Biz de tereddütsüz izin verdik. Eskişehir Devlet Hastanesi yetkililerine burada çok teşekkür ederim. Hem babamla çok iyi ilgilendiler, hem de alınması gereken kararların alınmasında, yapılması gereken işlemlerde çok hızlı davrandılar.

Babam ölürken de birilerine hayat verdi. Biz, babam adına çok muyluyuz." - Eskişehir

27.10.2017 - 29548

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sağlık Video Eyvah Ülser Hastasıyım!
Eyvah Ülser Hastasıyım!
Sağlık Video Yemeklerden Sonra Mideniz Ağrıyorsa Dikkat!
Yemeklerden Sonra Mideniz Ağrıyorsa Dikkat!
Sağlık Video Marketten Satın Aldığınız Gıdalar Güvenli Değilse?
Marketten Satın Aldığınız Gıdalar Güvenli Değilse?

 

[Hata Bildir]