En Çok "Bu" Sektörde Çalışan Erkekler Yaptırıyor 

Gelişen sosyokültürel yapı ile birlikte özellikle metropollerde yaşayan erkeklerde daha bakımlı olmaya ve çeşitli uygulamalar yaptırmaya yöneliyorlar.

En Çok

"İYİ GÖRÜNMEK BAŞARILI OLMANIN ÖNÜNE GEÇTİ"

Yapılan işlemlerin dinamik ve genç bir görünüm kazandırmasının yanı sıra prezentabl olmanının da mesleki başarıyı paralelinde arttırdığı düşünülüyor. ABD'de yapılan araştırmalar son 15 yılda erkeklere uygulanan estetik cerrahi işlemlerin %100'den fazla artış olduğunu gösterirken estetik müdahalelere ve yüz gençleştirme operasyonlarına başvuran erkeklerin en çok bankacılık ve bilişim sektörü çalışanlarından olduğunu ortaya koyuyor.

Estanbul Plastik Cerrahi Kliniği Kurucusu Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Osman Şenel; "operasyon öncesi bilgi alırken erkekler bizi kadınlara göre daha iyi dinliyor, yapılacak işlemlerle ilgili konuşulanları kendi süzgeçlerinden geçirerek değerlendiriyor. Net cevaplar erkekler için her zaman yeterli oluyor" dedi.

Kadın ve erkeklerin özellikle ergenlik döneminde başlayan estetik kaygıları yaş ilerledikçe artmakta, gelişen teknoloji ve son estetik çözümleri ile de hayatın odak noktası haline gelmektedir. Son yıllarda kliniklere başvuran hastaların istatistiksel verilerine bakıldığında estetik kaygısının erkekleri daha fazla etkilediği görülmektedir. Yapılan araştırmalar son 15 yılda erkeklere uygulanan estetik cerrahi işlemlerde %100 'den fazla artış olduğunu ortaya koymaktadır. Türk erkeklerinin haricinde sağlık turizminin sağladığı kolaylıklar sayesinde yurt dışından estetik için gelen erkeklerin sayısı da hızlı bir şekilde artmaktadır.
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Osman Şenel erkeklerin 20' li yaşlarda burun ameliyatı olduklarını 25-40 arasında daha çok saç ektirdiklerini söyleyerek, "Yaş alma belirtilerinin başladığı 40'tan sonra botoks, dolgu, kök hücre tedavisi, lazer, yağ enjeksiyonları gibi ameliyatsız tekniklerle iyi görünmeye çalışıyorlar. 50'yi geçtikten sonra göz kapağı ameliyatı oluyorlar, en büyük istekleri 15 yıl önceki bakışlarına dönebilmek oluyor. 55-60'lı yaşlara doğru da gıdılarından çok şikâyet ettikleri için yüz germe ameliyatları için geliyorlar " dedi.

KADINLAR EŞLERİ İÇİN RANDEVU ALIYORLAR VE MERKEZE BİRLİKTE GİDİYORLAR

Genç ve bakımlı görünmek, her yaş ve meslek grubundan erkek için önemli. Kırışıklıklarından, dökülen saçlarından, vücudunda oluşan lekelerden rahatsız olan erkekler de artık çareyi plastik cerrahide buluyor ve kadınlar gibi daha iyi görünmek, bakımlı olmak istiyorlar. Gerek özel, gerekse iş hayatlarında iyi görünmenin, bakımlı olmanın ve genç kalabilmenin öneminin farkındalar. Erkeklerdeki bu ilginin ve talebin artmasındaki başlıca nedenlerden biri yine kadınlar diyen Dr. Osman Şenel; kadınlar artık son derece bakımlı, estetik duruşlarından kesinlikle taviz vermiyorlar. Kadınlar hem eşlerini teşvik ediyor, hem de erkekler bu denli bakımlı eşlerinin yanında kendilerini de iyi hissetmek istiyorlar. Kadınlar eşleri için randevu alıp merkezimize birlikte geliyorlar" dedi.

BAKIMLI ERKEKLER HEMCİNSLERİNE GÖRE %5 DAHA FAZLA PARA KAZANIYOR

İş dünyasının rekabet ortamında iyi eğitim, tecrübe, güçlü iletişim gibi özelliklerin yanı sıra prezantabl olmak da büyük önem taşımaktadır.Son dönemde erkekler için iş hayatında iyi görünmek, başarılı olmanın önüne geçmiş durumda. ABD'de yapılan araştırmalara göre yakışıklı erkekler iş hayatında diğerlerine göre %5, güzel kadınlar %4 daha fazla para kazanıyor diyen Dr. Osman Şenel; teknolojilerin yoğun olarak kullanıldığı sektörler günümüzde 20'li yaşlardaki gençler tarafından kuşatılmış durumda. Bu alanlarda çalışan orta yaşlı kadınlar ve erkekler, zehir gibi gençlerle rekabet edebilmek için ameliyatlı ya da ameliyatsız estetik müdahalelere başvuruyorlar. Çünkü bu ortamda yaşlı olmak 'demode' ve başarısız olmayı çağrıştırıyor" diye sözlerine ekledi.

14.11.2017 - 29925

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Skandal! Tuz Diye Plastik Yediriyorlar!
Skandal! Tuz Diye Plastik Yediriyorlar!
Hastalarıyla Yaşadığı İlginç Anları Paylaşan Birbirinden Komik Doktorlar
Hastalarıyla Yaşadığı İlginç Anları Paylaşan Birbirinden Komik Doktorlar
İdrar Renginiz Bordo ise Dikkat! Kötü Hastalığın Habercisi Olabilir
İdrar Renginiz Bordo ise Dikkat! Kötü Hastalığın Habercisi Olabilir

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]