"Engeller Kalksın" Semineri

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Engelsiz Tasarımcılar Projesi kapsamında bir seminer düzenledi.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği tarafından yürütülen Engelsiz Tasarımcılar Projesi kapsamında TOFD Genel Merkezinde, gerçekleştirilen 1. Mesleki Eğitim Semineri 70 kişinin katılımıyla gerçekleşti.


Zorlukları Aşın

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nin engellerin kaldırılması amacıyla başlattığı Seminerler tüm hızıyla sürüyor. Bu kez engelli vatandaşların gerek iş yerlerinde gerekse hayatın içinde karşılaşacakları zorlukları aşabilmeleri için "Mesleki Eğitim " semineri düzenlendi. 21 Haziran 2013 Cuma günü, Dernek merkezinde gerçekleşen seminerde 70 kişilik kalabalık bir izleyici grubu hazır bulundu. 

İşverenlerin Destekleri Olabilir


Hasan Ümit Uysal ve Gurbet Demirci'nin sunumuyla gerçekleşen seminerde, "Engelli bireylerin, mesleki eğitimleri ve meslek hayatlarında karşılaştıkları zorlukları kendi özgüvenleri ile aşabilecekleri " belirtilerek, meslek yaşantısının, bedensel engellerle geri atılamayacak kadar önemli olduğu vurgulandı. Engelli vatandaşların, ekonomiye katkılarının göz ardı edilemeyeceği vurgulanan toplantıda, işverenlerin de engelli vatandaşlara özel bazı destekleri olabileceğinin altı çizildi.

Tecrübelerini Paylaştılar

Engellilerin meslek hayatlarında karşılaştıkları zorluklar, yaşayanlar tarafından anlatıldı. Bir gıda firmasında çalışan Sevda Hanım, "Ben daha önce Sakatlar Derneği Genel Merkezi'nde çalıştım. Ancak orada böyle seminerler verilmedi. Siz çok şanslısınız Ben de çok zorluklarla karşılaştım ama şunu bilin ki bir engelli olarak kazandığınız an "Neden Olmasın? " dediğiniz andır. Ben bunu yaparak başarılı oldum. " dedi.

Bir Ajansta art direktörlük görevini yürüten Ali Doğan'da paylaştığı deneyimlerinde, "Sadece işin gereği değil, iş ortamında da pek çok zorlukla karşılaştım. Ama hiç yılmadım. Boş verseydim şimdi burada olamazdım " dedi. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Grafik tasarım bölümünde çalışan, aynı zamanda İSTKA projesi kapsamında "Engelsiz Tasarımcılar " projesinde eğitim alan Yusuf Kurnaz'da yaptığı açıklamada, "Zorlandığım anlar oldu. Ama siz işe sarılırsanız, iş de size sarılıyor. Grafik tasarım bir okyanus, burada yüzmeyi bize öğreten, bize bu iş için gereken gücü veren TOFD ve İSTKA'ya teşekkür ederiz " dedi.

Eğitim seminerlerinin önemli olduğunu vurgulayan katılımcılar bu tarz etkinliklerin daha sık yapılması gerektiğini belirterek bu organizasyona imza atan TOFD ve İSTKA'ya teşekkür ettiler.

26.6.2013 - 12881Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]