'Engelleri Birkikte Aşıyoruz' Projesi Umut Olmaya Devam Ediyor

Okul öncesi çocuklarda engelli vatandaşlara farkındalık yaratılması amacıyla oluşturulan proje 4'üncü kez gerçekleştirildi.

'Engelleri Birkikte Aşıyoruz' Projesi Umut Olmaya Devam Ediyor

Saygın Anaokulları Kurucu Temsilcisi Sevilay Yiğit Ulukan koordinatörlüğünde 4'üncüsü düzenlenen ve Türkiye Beyaz Ay Derneği, Özel Saygın Anaokulu ve Özel Kanca Anaokulu'nun sponsorluğunda gerçekleştirilen 'Engelleri birlikte aşıyoruz' projesi Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezinde büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

Teması okul öncesi çocuklarda engelliler üzerine dikkat çekerek farkındalık oluşturmak olan proje bu yönü ile de farklı bir proje olma özelliğini sürdürüyor.

Proje Koordinatörü Sevilay Yiğit Ulukan açılış konuşmasında şunları söyledi:

"Engelli kardeşlerimizin toplumda hak ettikleri noktaya gelmesini hedeflediklerini, insanın gözünün görmemesinin, kulağının duymamasının bir eksiklik ve engel teşkil etmediğini, her birimizin gelecekte herhangi bir sebeple engelli duruma düşebileceğimizi, bunun sonucunda da yürüyemeyebileceğimizi, konuşamayabileceğimizi, hissedemeyebileceğimizi asla unutmamamız gerektiğini belirterek, engelli kardeşlerimizin sorunlarını, onlara üzülerek değil de tam aksine onlara imkanlar oluşturarak bizler gibi olağan bir hayat sürmelerini sağlamakla aşabiliriz dedi. Bizlere düşen onların yaşadıkları sorunlara karşı toplumda ortak duyarlılık oluşturmak, akıl ve yürek birlikteliğini sağlamaktır."

Projeye destek verenler arasında bir konuşma da yapan Türkiye'nin ilk görme engelli Milletvekili Lokman Ayva, yine konuşmalarıyla destek veren Kartal Kaymakamı Cemil QAksak, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Akay, Sancaktepe Yeşilay Şube Başkanı Dr. Abdullah İnan, Sancaktepe Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kalaoğlu, Doğru Cevap Eğitim Kurumları Yöneticisi Adem İriç ve birçok Özel okul yöneticisi, iş adamı, dernek başkanları, sanatçılar, proje ortağı olan Türkiye Beyaz Ay Derneği Yöneticileri ve öğretmenleri, Özel Kanca Anaokulu çalışanları, veliler ve öğrencilerden oluşan seçkin bir davetli topluluğu hazır bulundu.

Ulukan, son olarak her yıl proje sonunda davetiye satışlarıyla engellilerin ihtiyaçlarının karşılandığı ve bu projenin sürekli olduğu bilgisini vererek, geçen yıl Az gören sınıfı açarak Türkiye de bir ilki gerçekleştirdiklerini, bu yıl da otistik çocuklarımız için açacaklarını söyledi.

12.5.2016 - 20879

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Kron ve Köprü Protezlerin Avantajları Nelerdir?
Kron ve Köprü Protezlerin Avantajları Nelerdir?
Sağlık Video Total ve Parsiyel Protezlerin Faydaları Nelerdir?
Total ve Parsiyel Protezlerin Faydaları Nelerdir?
Sağlık Video Ortodontik Problemlerin Sebepleri Nelerdir?
Ortodontik Problemlerin Sebepleri Nelerdir?

 

[Hata Bildir]