Engelliler Haftası Yürüyüşü Başladı!

Engelliler Haftası, İstanbul'da düzenlenen yürüyüş ile kutlandı.

Engelliler Haftası Yürüyüşü Başladı!

Engelliler Haftası, İstanbul'da düzenlenen yürüyüş ile kutlandı. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İstanbul Özürlüler Merkezinin (İSÖM) ortaklaşa düzenlediği yürüyüş, çeşitli kurumlara bağlı engelli merkezlerinin katılımıyla Galatasaray Meydanı'ndan başladı. Üzerlerinde "Biz de Varız ", "Canda Özür Olmaz " ve "Engel Sizsiniz " yazan dövizler taşıyan grup, engelli öğrencilerin çaldıkları enstrümanlar eşliğinde Taksim Meydanı'na yürüdü.

Cumhuriyet Anıntı'na çelenk bırakılması ve İstiklal Marşı ile başlayan törende İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Altıntaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSÖM'ün, günde yaklaşık 50 bin engelliye hizmet sunduklarını belirterek, "Devlet olarak amacımız, özürlülerimizin eğitim ve iş imkanlarının arttırılmasıdır " dedi.

Altıntaş, kamu kurumlarının, engellilerin sosyal hayata katılımları için çalışmalarını devam ettirdiklerini ifade ederek, "Özürlüler hakkında yapılan yasalar ile ilgili altyapı çalışmalarımız tamamlanmak üzere.

Bütün kamu kuruluşlarındaki çalışmaların tamamlanması için sıkça denetleme ve toplantılar yapıyoruz. İnsanların sahip olduğu haklar sağlanabilsin diye çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gerek toplumda, gerekse gönlümüzdeki engellerimizi kaldırmalıyız " şeklinde konuştu.

İl Sosyal Hizmetler Müdürü Önal İnaltekin de engellilerin tüketici bir toplum olduğu yönündeki yargının yıkılması gerektiğini söyleyerek, "Engellilerimizi meslek edindirme kurslarıyla eğiterek, onları kamu kurumlarında istihdam edeceğiz.

Böylece onları üretici birer birey haline getireceğiz " diye konuştu. İnaltekin, engelliler ve ailelerinin mağduriyetlerinin ortadan kalkması için yeni yasalar çıktığını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kurumumuz, engellilerin kendilerine özgü durumlarına göre, gerek evde gerekse yatılı olarak bakımlarını üstleniyor. Engellilerimizin sorunlarının artmaması için onları yeni çıkan yasalar çerçevesinde bir araya getirmeye çalışıyoruz. " - İSTANBUL

10.5.2011 - 7090

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Gebelik Öncesi Hangi Testler Yapılmalıdır?
Gebelik Öncesi Hangi Testler Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]