Epilepsi İçin Bak Projesine CSR Excellence Awards'tan Ödül

Beyinde var olan elektriğin aşırı artması sonucu ortaya çıkan ve kişiden kişiye değişiklik gösteren nöbet sayıları ile günlük hayatı olumsuz etkileyen epilepsi, en yaygın nörolojik hastalıklar arasında yer alıyor.

Epilepsi İçin Bak Projesine CSR Excellence Awards'tan Ödül

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği ve Türkiye Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği iş birliği ile UCB Pharma'nın koşulsuz katkılarıyla Dünya Epilepsi Günü kapsamında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi ''Epilepsi İçin Bak'' The International CSR Excellence Awards'tan (Corporate Social Responsibility Excellence Awards) bronz ödülün sahibi oldu. Epilepsi hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirilen proje Türkiye'de hemen her yaş grubundan ve cinsiyetten yaklaşık 800 bin epilepsi hastasının sesi oldu.

Epilepsi hakkında toplumda süregelen yanlış yönlendirmeler ve eksik bilgiler nedeniyle oluşan bu ön yargıları ortadan kaldırmak ve kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla Dünya Epilepsi Günü kapsamında ''Epilepsi İçin Bak'' UCB Pharma'nın koşulsuz katkılarıyla, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği ve Türkiye Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği iş birliği ile hayata geçirildi.

Dünya genelinde başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projelerini ve kitle iletişimi çalışmalarını ödüllendiren The International CSR Excellence Awards, (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmellik Ödülleri) kamuoyu genelinde büyük ses getiren, sosyal medyada büyük başarı elde eden ve topluma mal olmuş birçok ünlü isim tarafından gönüllü desteklenen Epilepsi İçin Bak projesini ''Bronz'' ödülün sahibi yaptı.

YAKLAŞIK 800 BİN EPİLEPSİ HASTASI İÇİN MOR GÖZLÜKLER TAKILDI

Bakış açısını değiştirmek ve epilepsiye dikkat çekmek için ''mor gözlük'' ikonu üzerinden #DünyaEpilepsiGünü, #EpilepsiİçinBak hashtagleriyle Facebook, Istagram ve Twitter üzerinden gerçekleştirilen çalışmalar ile yaklaşık potansiyel 11 milyon kişiye ulaşıldı. Toplum tarafından takip edilen ünlü isimler sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla epilepsi için bak dedi ve projenin gönüllü destekçisi oldu.

5.7.2017 1 - 27869Konuyla İlgili Sorular

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]