Erdoğan'a Ulaşan Kas Hastası Mustafa, İyileşiyor

Rize'de oturan Mustafa Semiz (19), dünyada nadir görülen ve tıpta 'Segawa-Distoni Sendromu' olarak adlandırılan vücut organlarının kasılması hastalığına yakalandı.

Erdoğan'a Ulaşan Kas Hastası Mustafa, İyileşiyor
Rize'de oturan Mustafa Semiz (19), dünyada nadir görülen ve tıpta 'Segawa-Distoni Sendromu' olarak adlandırılan vücut organlarının kasılması hastalığına yakalandı. Geçirdiği 14 ameliyata rağmen sağlığına kavuşamayan Mustafa, Rize ziyareti sırasında ulaştığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde gittiği Ankara'da uygulanan tedavi ile iyileşmeye başladı. Bir dönem hastanelerden çıkamayan Mustafa, kendini iyi hisseder hissetmez resim sanatına yöneldi, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) gönüllüsü olarak hasta çocukların iyileşmesi için çalışmaya başladı.

Hamzabey Mahallesi'nde oturan Ayten ve Ali Kemal Semiz'in tek çocuğu Mustafa, 7 yıl önce mide ağrısı şikayeti ile Trabzon'da bir hastaneye gitti. Mide kasılması ile ameliyata alınan ve o tarihten sonra rahatsızlıkları artan Mustafa'ya dünyada nadir görülen ve tıpta 'Segawa-Distoni Sendorumu' olarak adlandırılan vücut organlarının kasılma hastalığı teşhisi konuldu. 14 kez ameliyat edilen ancak, hastalığına çare bulunmayan genç gittiği hastanelerde tedavi uygulanamadığı için evine geri dönmek zorunda kaldı. Geçen yıl Ağustos ayında memleketi Rize'ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisine ulaşan Mustafa Semiz'i tedavi için Ankara'ya gönderdi. Erdoğan'ın doktorlarının yakından ilgilendiği Semiz uygulanan tedavi ile yürümeye ve eski sağlığına kavuşmaya başladı.

KENDİNİ SANATA VERDİ

Tedavisi süren ve bir dönem hastanelerden çıkamayan Mustafa, kendini iyi hisseder hissetmez resim sanatıyla ilgilenmeye başladı, LÖSEV gönüllüsü olarak hasta çocukların iyileşmesi için çaba harcamaya başladı. Üniversiteye de hazırlanan genç evde ders çalışıyor, resim çiziyor. Rize ziyaretleri sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşen ve teşekkür eden Mustafa, çizdiği Erdoğan portresini hediye etti.

'EMİN ELLERDEYİM'

Durumunun çok ağır olduğu zamanlarda doktorların kendinden ümidi kestiğini ifade eden Mustafa, "Doktorlarım organlarımın işlevini bitirdiğini söylüyordu. Tam ümitsizliğe kapıldığım anda Cumhurbaşkanımızın Rize'ye geleceği haberini aldım. Kendisi ile görüştüm. Cumhurbaşkanımız orada beni kendi doktoruna yönlendirdi. Beni apar topar hastaneye kaldırdılar. İki gün yoğun bakımda yattıktan sonra beni helikopter ambulans ile Hacettepe'ye gönderdiler. Orada iki ay boyunca tedavi gördüm. İlaçlarım kesildi fizik tedavi rehabilitasyon gördüm. Tamamen düzeldiğim söylendi. Ama ben yine onların takibindeyim. 6 ay rahattım. Sonra tekrar ilaç tedavisini devam ettiriyorlar. Çok faydasını gördüm, emin ellerdeyim. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Sağlık ekibi benimle çok iyi ilgilendi " dedi.

'BİRİLERİNİ MUTLU ETMEYİ SEVİYORUM'

Tedavisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doktorlarının nezaretinde sürdüğünü anlatan Mustafa Semiz, hayata yeniden döndüğünü söyledi. Ders çalıştığını, evde resim yaptığını anlatan Mustafa, "Profesyonel eğitim aldığım resim sanatını hobi olarak yapıyorum. Deli gibi kitap okumayı, yazı yazmayı seviyorum. Hastalar için gönüllük çalışmalarına katılıyorum. Birilerini mutlu etmeyi seviyorum. Bana da birileri yardım etti, ben de mutlu oldum " dedi. Eğitimine devam edebilmek için burs ihtiyacı olduğunu da dile getiren  Semiz, bu konuda destek beklediğini sözlerine ekledi.

26.7.2018 - 34293

İlgili Diğer Yazılar
Tiyatro sanatçısı Enis Fosforoğlu taburcu edildi
Tiyatro sanatçısı Enis Fosforoğlu taburcu edildi
Aşırı terleyen Yiğit
Aşırı terleyen Yiğit'in akciğerinde tümör çıktı
Beyin kanaması geçiren turist, sağlığına kavuştu
Beyin kanaması geçiren turist, sağlığına kavuştu
Cansu, 30 yılda 31 ameliyat oldu
Cansu, 30 yılda 31 ameliyat oldu
Dicle
Dicle'nin de aralarında olduğu yüzlerce nehirde antibiyotik kirliliği 'tehlike sınırının üzerinde'
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]