Estetik Ameliyatlar Krizden Etkilenmiyor"

Özel ENTO KBB Cerrahi Merkezi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ümit Filiz, "Ev hanımları bazı ihtiyaçlarını kısıp para biriktirip burun estetiği ameliyatı yaptırıyor.

Estetik Ameliyatlar Krizden Etkilenmiyor

Özel ENTO KBB Cerrahi Merkezi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ümit Filiz, "Ev hanımları bazı ihtiyaçlarını kısıp para biriktirip burun estetiği ameliyatı yaptırıyor. Krizlerden birçok sektör kötü etkilenir, sağlıkta estetik ameliyatları artarak devam eder." ifadelerini kullandı.

Estetik ameliyatlara ilişkin yazılı açıklama yapan Filiz, internetin her eve ulaşması, sağlık hizmetinin yaygınlaşması gibi nedenler sayesinde burun estetiğinin eskiye göre daha çok tercih edilen bir ameliyat olduğunu bildirdi.

Önceki dönemlere kıyasla burun estetiği yaptıran kişilerin gelir ve yaş gruplarında önemli farklılıklar olduğuna işaret eden Filiz, şu açıklamalarda bulundu:

"Eskiden burun estetiğini tercih eden kişiler 25-40 yaş aralığındaydı, şimdi bu grup 17'den 67 yaşına kadar uzadı. Eskiden bu ameliyatı tercih edenler daha çok üst gelir seviyesinden insanlardı. Artık her gelir grubundan insan burun ameliyatı oluyor.

Günümüzde her ilçeye bile hastane açıldı ve buralarda mutlaka burun estetiği yapan bir uzman doktor görevli. Yapılan haberler, reklamlar, burun estetiği olan ünlülerin açıklamaları insanları burun estetiğine yönlendiriyor."

Son yıllarda ev hanımlarının burun estetiği ameliyatı olmaya başladığını belirten Filiz, "Ev hanımları bazı ihtiyaçlarını kısıp, para biriktirip burun estetiği ameliyatı yaptırıyorlar. Yaz aylarında okulların kapanmasıyla estetik ameliyatlar artıyor. Krizlerden birçok sektör kötü etkilenir, sağlıkta estetik ameliyatları artarak devam eder." ifadelerini kullandı.

9.3.2017 1 - 26189Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]