Estetik Uygulama Talebi Tatillerde 3 Kat Artıyor!

Günümüzde bayram anlayışı eski yılara göre neredeyse tamamen değişti. Şimdilerde bayram ziyaretlerinin yerini özellikle çalışan okuyan ve diğer zamanlarda vakit ayıramıyan kişilerde bayram estetikleri aldı.

Estetik Uygulama Talebi Tatillerde 3 Kat Artıyor!

Yaklaşan bayram tatili imaj yenilemek isteyen hem kadın, hem de erkeler için bulunmaz bir fırsat haline dönüştü. Her bayram öncesinde estetik yaptıranların sayısında artış olduğunu aktaran Erol Kışlaoğlu bayram tatili öncesi ve sonrasında uygulanan estetik işlemler hakkında bilgiler verdi.


Her bayram öncesi ve tatil süresi içinde bu durumu yaşıyoruz. Bayram ve yılbaşlarında estetik yaptırma talebi 3 kat artıyor. Bayram tatillerinin uzun olması kadın ve erkelerin bu dönemi tercih etmesinde en önemli etken Aynı zamanda estetik işlemler uygulandıktan sonra kişinin belili bir süre dinlemesi gerekiyor. Bu sebeplerden dolayı da çalışan kadın ve erkekler bayram tatilini estetik operasyonlar için tercih ediyorlar. Gelişen estetik cerrahi sayesinde de artık kısa sürede istedikleri görünüme kavuşuyorlar.”


Kadınlar daha çok yaklaşan yılbaşı nedeniylede burun estetiği, popo estetiği, göğüs büyütme, göğüs küçültme, liposuction, kaş kaldırma, yüz yenileme işlemleri, botox ve prp gibi estetik işlemleri tercih ediyorlar.”


Hızla gelişen rekabetçi iş ortamı erkeklerde üst düzey yönetici anlayışını değiştirdiği için bayram tatilleri erkekler için de uygun bir dönem haline geldi. Artık erkeklerde daha genç ve çekici bir görünüm istiyorlar. En çok istenilen estetik işlemler arasında gıdı, burun operasyonları, yüz gençleştirme işlemleri ve kepçe kulak operasyonu yer alıyor.”


Burun:  “MİR ( minimal invazif rihinoplasti) tekniği ile burun estetiği, burnun boyutlarını küçültmek, büyültmek ucunu yeniden şekillendirmek, burnun tümsekliğini azaltmak, üst dudak ile burun arasındaki kötü açıyı düzeltmek (burnu kaldırmak), geniş burun kanatlarının daraltılması, burun deliklerinin küçültülmesi ve burun yaygınlığının giderilmesi amacıyla uygulanır. Operasyon 30 dakika kadar sürer. Hasta 3–4 saat sonra taburcu edilerek evine yollanır. Ayrıca bu teknik sayesinde ödem ve morluk yok denecek kadar azdır.”


Kaş kaldırma:  “Kaşlar yerçekiminin de etkisi ile aşağı doğru düşerek, yüzümüze yorgun ve yaşlı bir görünüm verir. Dışa doğru yaklaştıkça incelen ve dış kısmı yukarıda bulunan kaşlar, kişiye güzellik yanında `genç` ifade kazandırır. İşlem için saçlı deri içerisinde birkaç küçük delikten giriliyor. Alın kası ve alın derisi, üzerindeki kaşla birlikte kemikten kaldırılır. Yukarı doğru asılarak yeni yerine asılır. Beraberinde göz kapağı estetiği de yapılabilir. Aynı gün eve dönülebilir. Kaş kaldırma işlemi aynı zamanda botox ile de yapılabilir.”


Göğüs küçültme: “Göğüs küçültme ameliyatına, göğsün renkli kısmıyla deri bileşkesi arasında yapılan bir kesiyle başlanır. Meme başından aşağıya ikinci bir düşey kesi yapılır. Bu cerrahi kesiden girilerek meme dokusu şekillendirilir. Kalıcı dikişlerle göğüs dikleştirilir. Böylelikle sadece iki küçük izle, meme şekillendirilmiş olur. Genel anestezi altında 1 saatte ameliyat gerçekleştirilir. Kadının göğüs çapına göre göğüs 2–3 beden küçültülebilir.”


Göğüs büyütme: “Göğüs altından veya meme başından 3 veya 4 cm. kesilerek, meme dokusunun arkasına ameliyat öncesi belirlenen İmplant konur. Eğer meme istenilen boyutlara geldi ise ameliyat tamamlanır. Genellikle talep, göğüs ölçüsünün en küçük boydan 85 C`ye çıkarılması yönündedir. 1–2 saatte gerçekleştirilen işlem sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir. Ancak 2–3 gün dinlenmeyi öneriyoruz.”


Botox: “Özellikle alın ve göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi için son zamanların en ideal ilacıdır. Monalisa gülümsemesi ve nefertiti boynu Uygulaması 5 dakika içerisinde yapılmaktadır. Etki mekanizması; mimik ve kırışıklığa neden olan kasların hareketlerini minimalize etmektir, süresi yaklaşık altı aydır.


Yüz ve dudak dolgusu: Dolgu maddeleri ise özellikle yüzdeki çöküklükler ve kırışıklıklar, dudak inceliği için kullanılmaktadır. Bu maddelerin uygulanması yüze anestezik bir krem sürüldükten sonra beş dakika içinde ince bir iğne sayesinde uygulama gerçekleşmektedir.  Ve çalışan kişiler bunları öğle tatilinde dahi yaptırabilmektedir. Bu maddelerin etki süreleri hyaluronik asit içerikliler 6 ay, kalsiyum hidroksi içerikliler 2 yıldır.”


Liposuction: “Vücudun çeşitli bölgelerinden vakumla yağ emilip gereken bölgelere bu emilen yağdan enjeksiyonla ilave yapılarak, vücudun yeniden şekillendirilmesi sağlanır. Eskiden 3 litreden fazla yağ almayı riskli bulan plastik cerrahlar yeni buldukları yöntemle 10 litreye kadar yağ çekebiliyorlar ve yağlardan bir kısmını enjeksiyonla ilave yaparak, vücudun adeta bir heykel traş gibi yeniden şekillendirilmesini sağlıyor. İyileşme zamanınız yapılan ameliyatın büyüklüğüne ve bünyenize bağlıdır.”
 

12.11.2010 - 2986İlgili Diğer Yazılar
Yaz aylarında burun ameliyatı olur mu?
Yaz aylarında burun ameliyatı olur mu?
Burun estetiğinde kalın cilt sorunu
Burun estetiğinde kalın cilt sorunu
18 yaşından önce estetik yapılmamalı
Burun estetiği maskeye engel değil!
Burun estetiği maskeye engel değil!
"Burun estetiğinde Türkiye
"Burun estetiğinde Türkiye'ye ilgi artıyor"
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]