EÜ Tıp Fakültesi Hastanesine Yarım Milyonluk Ameliyat Mikroskobu

EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, TİSK Yönetim Kurulu Üyesi El Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Türker Özkan ve vakıf yöneticileri ile bir araya geldi.

EÜ Tıp Fakültesi Hastanesine  Yarım Milyonluk Ameliyat Mikroskobu

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi Kliniğine, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu(TİSK) Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 500 bin TL değerinde mikroskop bağışladı.

Bağıştan dolayı vakıf yöneticilerine teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Budak, ''Türkiye'de yatak kapasitesi en büyük hastanelerden birine sahibiz. Hastanemizde vatandaşlarımıza üst düzeyde sağlık hizmeti sunuyoruz. Nitelikli sağlık hizmeti yanında Tıp Fakültemiz, geçtiğimiz yıl akademik performansta Türkiye birincisi oldu. Hastanemizde tedavi gören hastalarımızın büyük oranda doktorlarımızdan ve sağlık çalışanlarımızdan memnuniyeti söz konusu. Konaklama kalitemizi ve fiziki alt yapımızı yenileyebilirsek bu oranın daha da yukarı çıkacağına inanıyorum. Cumhurbaşkanımızın ve devletimizin desteği ile hastanemizi yenilemeyi planlıyoruz. Devletimizin imkânları doğrultusunda sadece İzmir'e, Ege Bölgesine değil Türkiye'ye hizmet eden bir sağlık kurumuyuz. Sizin gibi değerli bağışçıların desteği bizim için çok önemli. Sizlere bu anlamda bir kez daha teşekkür ediyorum '' diye konuştu.

Prof. Dr. Türker Özkan ise vakfın özellikle iş kazası geçirmiş ve acil mikrocerrahi uygulamaları gerektiren işçilerin en üst düzeyde tıbbi hizmet alabilmeleri amacıyla kurulduğunu söyledi. Prof. Dr. Özkan, ''Nitelikli sağlık hizmetine katkı sunmanın yanında vakfımız, 1985 yılından beri mikrocerrahi alanında Türkiye'de yapılan bilimsel araştırmalara, eğitim ve uygulama çalışmalarına da katkıda bulunuyor. Bunun yanı sıra iş yerlerinde koruyucu önlemlere destek veriyoruz.Bu konuda gerek işçiler, gerekse işverenler için eğitici ve bilgilendirici kurslar ve toplantılar düzenliyoruz. Bu düşüncelerle mikrocerrahi operasyonlarında cerrahlara kolaylık sağlayacak mikroskopu Ege Üniversitesine bağışlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cerrahlarımızın işlerini daha iyi yapmalarına katkı sunacak cihazın hastalarımızın sağlığına kavuşmasına katkı sunmasını diliyorum'' dedi.

Cerrahi Mikroskobun avantajları

Cerrahi mikroskop, iş kazaları ya da diğer ağır yaralanmalar sonrasında meydana gelen uzuv kopmaları, açık damar-sinir yaralanmalarının tedavisinde kullanılıyor. Cerrahi mikroskop, mikrocerrahi teknikle yapılan ameliyatlarda çok ince damarların ve sinirlerin tamirine katkı sunuyor. Doku nakli ameliyatlarında da cerrahi mikroskop yardımıyla mikrocerrahi teknikler başarı ile uygulanabiliyor.

22.3.2019 - 38663

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]