Evinde Solunum Cihazına Bağlı Yaşıyor

Malkara'da geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan ve bir yıldır evinde oksijen makinesine bağlı yaşamını sürdüren Ercan Dikmen'in biriken elektrik borcu Tekirdağ SYDV tarafından ödendi.

Evinde Solunum Cihazına Bağlı Yaşıyor
Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan ve bir yıldır evinde solunum cihazına bağlı yaşamını sürdüren Ercan Dikmen'in (49) biriken elektrik borcu Tekirdağ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ödendi.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Yavuz Akbulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçesine bağlı Sarnıç köyünde, evinde solunum cihazına bağlı yaşayan Dikmen'in ve ailesinin maddi imkansızlık nedeniyle elektrik borcunu ödeyememesi üzerine Sağlık Müdürlüğü olarak aileye yardımcı olmak için çalışma başlattıklarını söyledi. Dikmen'in, elektrik borcunun SYDV tarafından ödendiğini belirten Akbulut, "Ayrıca hastamızın sosyal bakım ücreti almadığını tespit ettik ve bakım ücreti alabilmeleri için gerekli işlemleri başlattık " dedi. Akbulut, Dikmen'in bundan sonra sağlık durumunun Malkara İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından takip edileceğini kaydetti.   "Eşimin tedavi ettirilmesini istiyorum "   Dikmen'in eşi Güller Dikmen, (43) İl Sağlık Müdürlüğüne yardımları için teşekkür ederek, eşinin bankalara birikmiş borçlarından dolayı çok zor durumda olduklarını kaydetti.

İl Sağlık Müdürlüğünün mağduriyetlerini giderdiğini anlatan Güller Dikmen, şunları kaydetti:   "Allah onlardan razı olsun. Eşimin tedavi ettirilmesini istiyorum. Tedavi ettirilirse çok sevinirim. Eşimin evde bakımı yapılıyor. Eşim, sanki 'beni ayağa kaldır' der gibi her gün gözümün içine bakıyor. Onun bu halini gördükçe her gün biraz daha tükeniyorum. "   Güller Dikmen, 2 çocuğu ile birlikte yaşadığını belirterek, eşinin yaşaması için gerekli olan oksijen makinesinin harcadığı elektriği bile ödeyemeyecek durumda olduklarını kaydetti. - Tekirdağ

4.4.2014 2 - 14171

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]