Evlerine Düşen Bombayla Yüzü Parçalanan Evin'e Deri Nakli Yapılacak

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kalıcı makyajla kaş yapılan Suriyeli savaş mağduru 6 yaşındaki Evin Hacı İbrahim'in yüzüne önümüzdeki günlerde deri nakli nakli yapılacak.

Evlerine Düşen Bombayla Yüzü Parçalanan Evin'e Deri Nakli Yapılacak

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kalıcı makyajla kaş yapılan Suriyeli savaş mağduru 6 yaşındaki Evin Hacı İbrahim'in yüzüne önümüzdeki günlerde deri nakli nakli yapılacak. Baba Rezzan Hacı İbrahim, sokakta Evin ile kimsenin oynamadığını belirterek, "Yanlız kalıyor. Bu da beni kahrediyor." dedi.

VÜCUDUNUN BÜYÜK KISMI YANDI

Suriye'nin Kamışlı kentinde 2013 yılında, atılan bombanın isabet ettiği evde, o tarihte 3 yaşında olan Evin Hacı İbrahim yaralandı. Vücudunun büyük kısmı ile yüzünün tamamı yanan Evin ve babası Rezzan Hacı İbrahim, Batman'a sığındı. Evin'i tedavi ettirmek için Malatya, Adana ve Batman'daki hastanelerde 5 kez ameliyat ettiren baba Hacı İbrahim, küçük Evin'i en son olarak Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürdü. Hastanede ilk olarak nefes almakta zorlanan minik Evin'in burun delikleri açıldı, ardından uygulanan operasyonla ağız kenarlarındaki darlık genişletildi. Evin'e son olarak da kalıcı makyajla kaş yapılıp şekil verildi.

KİMSE OYNAMAK İSTEMİYOR

Aradan geçen süreye rağmen yüzünde kısmi düzelme olmasına rağmen Evin Nacı İbrahim'in evine düşen bombanın yüzünde yarattığı tahribatı taşımanın ezikliğini yaşıyor. Baba Rezzan Hacı İbrahim, kızının yüzünde iyileşme olmasına rağmen henüz tamamen iyileşmediğini ve bu yüzden sokakta kimsenin kızıyla oynamak istemediğini söyledi. Evin'i görenlerin ürktüğünü anlatan baba Hacı İbrahim, "Evin, sokakta akranlarıyla oynayamıyor. Onu görenler ürküyor. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. 4 ay süreyle Malatya'da yanık ünitesinde kalan Evin'i daha sonra Diyarbakır, Adana ve Antalya'da tedaviye götürdüm. Yüzü dağılan Evin, üç yıl öncesine göre biraz düzeldi. Fakat o sokağa çıktığında kimse onunla oynamıyor, yalnız kalıyor. Bu da beni kahrediyor" dedi.

4 AMELİYAT DAHA OLMASI GEREKİYOR

İkinci eşinden Halil ve Evin, ilk eşinden Şirin, Kadri, Nesrin, Mehmet ve Xanin olmak üzere 7 çocuğuyla birlikte 2 odalı bir evde yaşayan Rezzan Hacı İbrahim, savaşın derin iz bıraktığı kızının 4 ameliyat daha olması gerektiğini belirterek, "Evin'i daha 4 ameliyat bekliyor. El, burun, boğaz ve saç ekimi için de operasyon geçirecek, Evin'e çok üzülüyorum. O bombanın izi sadece yüzünde değil, sırtında da var Evin'in. Keşke bir imkan verilseydi de Evin'i, Avrupa'da tedavi ettirebilseydim. İmkanımız yok. Bir süredir yerleştiğimiz Batman'a hayırseverlerin desteğiyle ayaktayız" diye konuştu.24.6.2016 - 21458

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]