Fare Etinden Yapılmış Sahte Koyun Eti

Çin'de fare ve diğer hayvan etlerinden yapılmış sahte koyun eti skandalına karışan 904 kişi tutuklandı.

Fare Etinden Yapılmış Sahte Koyun Eti

Çin medyasına göre yetkililer, aralarında 10 tonu fare ve diğer hayvanlardan yapılmış sahte koyun etinin olduğu 20 bin ton sahte ya da standart dışı et ele geçirdi.

Polis, ülkenin doğusundaki Wuxi şehrinde 63 şüpheliyi yakalarken, şubat ayından beri yeraltında sahte koyun Eti üretimi yapan 50 atölyeyi de kapattı. İç Moğolistan, Liaoning, Jiangsu, Guizhou, Fujian, Sichuan ve Anhui gibi bölgeler de dahil ülke çapında 3 binden fazla şüphelinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Araştırmalarda, bir numaralı şüpheli Wei isimli bir kişi, 2009 yılından bu yana doğudaki Shandong eyaletinden güvenli olmayan tilki, vizon ve fare etleri alıp, bunları kanserojen koruyucu ve renklendirici gibi kimyasallarla işlemden geçirdikten sonra Jiangsu ve Şanghay'daki pazarlara sattı. Bu ürünlerden ise 10 milyon yuen (2 milyon 911 bin TL) gelir elde etti.

Çin'de gıda güvenliği skandalları halkı tedirgin ediyor. Sahte süt tozu, damacana ve şişe sularda bulunan zararlı maddeler son günlerin tartışılan konuları arasında yer alıyor. Halk, süt ve süt tozu ürünleri başta olmak üzere bazı ürünlerde ithal olanları tercih ediyor. Liderler, gıda güvenliği konusunda da gerekli adımların kararlılıkla atılacağı mesajını veriyor.

6.5.2013 1 - 12558Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]