Genç Anne, Bebeğine Gelen Tepkilerden Rahatsız

İngiltere'de yaşayan Lucy ve Mike çifti, bebeklerinin yüzünün yarısını kaplayan lekeden dolayı yapılan acımasız yorumlardan oldukça rahatsız oluyor.

Genç Anne, Bebeğine Gelen Tepkilerden Rahatsız
İngiltere'nin Exeter şehrinde yaşayan çift Lucy Davy ve Mike Davy'nin bebekleri Sonny yüzünün yarısını kaplayan bir lekeye sahip. Anne ve baba ise yabancılardan gelen acımasız yorumları kınıyor ve herkesin bu duruma karşı daha düşünceli olmasını istiyorlar. Gittikleri her yerde insanların ilgisini çeken lekenin bir gün Sonny'i üzebileceğini düşünüyorlar.

OĞLUNUN ÜZÜLMESİNDEN KORKUYOR

Anne Lucy Davy henüz Sonny doğalı birkaç saat olmuşken bebeğin yüzünde kırmızı bir leke fark etti. 6 ay içinde bu leke şişmiş ve bir bilardo topu büyüklüğüne gelmişti. Sokakta pek çok insanın ilgisini çeken lekenin ileride okula başladığında oğlunu üzmesinden korkan anne insanların ne kadar kaba olabileceğine şaşırdığını söylüyor. Alışverişe gittiklerinde insanların oğlunun yüzüne bakabilmek için çaba harcadığını belirten anne bu istenmeyen ilgiden rahatsız."İYİ Kİ BENİM BEBEĞİMDE YOK "

Bir keresinde yabancı bir kadının "İyi ki benim bebeğimin yüzünde böyle bir şey yok. " dediğini bile belirten anne çoğu zaman insanların bebeklerinin kanser hastası olup olmadığını sorduklarını da ekliyor. Restorana gittiklerinde yabancıların bebeklerini parmakla gösterdiğini söyleyen Lucy Davy, tepkilere bebeğinin bir melek tarafından öpüldüğünü söyleyerek karşı koymaya çalışıyor.AMELİYAT OLMASI BEKLENİYOR

Anne Davy "Sonny çok mutlu bir çocuk. İleride böyle sorunlarla karşılaşacağını düşünmek beni çok üzüyor. " diyor. Doğumundan kısa bir süre sonra doktorlar tarafından kapiller hemanjiom teşhisi konulan Sonny lekenin büyümesini engellemek için bir takım ilaçlar kullanıyor, fakat anne ilaçların etkili olamadığını söylüyor. Bebeklerde görülen hastalık kan damarlarının normalden fazla büyüyüp tümör haline gelmesinden kaynaklanıyor. İlk 6 ayda büyüyen lekeler 12-15 ay arası küçülüp 5-6 yaşında tamamen yok olabiliyor. Lekeden kurtulmak için Sonny'nin yakında ameliyat olması bekleniyor.

"İNSANLARDAN TEK RİCAM... "

Anne Lucy Davy " Bu ameliyat pek çok ameliyattan ilki olacak. Sonny'nin hiçbir zaman simetrik ve mükemmel bir yüzü olmayacak fakat o benim için daima gördüğüm en güzel şey olacak. İnsanların konuşmadan önce düşünmesini istiyorum. Sonny'nin ve ebeveynleri olarak bizim duygularımız var. Söyledikleri şeyler Sonny'i hayatının sonuna kadar etkileyebilir. " diyerek duygularını belirtiyor.
3.9.2015 1 - 18689

İlgili Diğer Yazılar
Madde Bağımlısı Çocuk ve Aile
Madde Bağımlısı Çocuk ve Aile
Geleceğe Umutla Bakmak Ölüm Riskini Azaltıyor
Geleceğe Umutla Bakmak Ölüm Riskini Azaltıyor
Babalar Da Lohusa Oluyor
Babalar Da Lohusa Oluyor
Plaza Çalışanları Strese Daha Yatkın
Plaza Çalışanları Strese Daha Yatkın
Oruç tutmanın ruhsal faydaları
Oruç tutmanın ruhsal faydaları
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]